საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია

საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია NATIONAL WRESTLING FEDERATION OF GEORGIA

შედეგები! საქართველო თასი ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში 2019
03:33 | December 18 2019

ბათუმის ახალ სპორტის სასახლეში დასრულდა საქართველოს 2019 წლის თასის გათამაშება. სეზონის დასკვნითი შეჯიბრება ხუთი დღე გაგრძელდა, შეჯიბრის ბოლო ორი დღე 12-13 დეკემბერი ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავეებს დაეთმოდ, საპრიზო სამეულები კი ტრადიციულად ათ-ათ წონით კატეგორიაში შეივსო.

 
საქართველოს თასზე მონაწილეობა მთელი ქვეყნის მაშტაბით 320-ამდე სპორტსმენმა მიიღო. შიდა პირველობის შედეგებით გამოიკვეთა საქართველოს ნაკრების შემადგენლობა, რომელიც 2020 წელს, ევროპის ჩემპიონატზე და ოლიმპიადის სალიცენზიო ტურნირებზე გამოვა. წლის პირველი შეჯიბრება კი 10-16 თებერვალს გაიმართება, იტალიის დედაქალაქი რომი ევროპის ჩემპიონატს უმასპინძლებს.

 

საქართველოს თასი 2019 ბერძნულ-რომაული
11-13 დეკემბერი, ბათუმი.


55 კგ
1. ზურაბ მაჭარაშვილი (ოზურგეთი)
2. აკაკი ოსიაშვილი (გარდაბანი)
3. გურამ აბრამიშვილი (გარდაბანი)
3. რამაზ სილაგავა (თბილისი)

 

60 კგ
1. ამირან შავაძე (აჭარა)
2. გიზო მელაძე (აჭარა)
3. დათო ჩხარტიშვილი (ოზურგეთი)
3. ირაკლი ძიმისტარიშვილი (ოზურგეთი)

 

63 კგ
1. ლერი აბულაძე (აჭარა)
2. ქერიმ მაჩალიკაშვილი (აჭარა-ორც)
3. დავით ბაკურაძე (ოზურგეთი)
3. ლუკა ოჩიგავა (სენაკი-ორც)

 

67 კგ
1. რამაზ ზოიძე (აჭარა)
2. გიორგი შოთაძე (ლანჩხუთი)
3. ლევან ქავჟარაძე (ოზურგეთი)
3. ირაკლი ნაკაშია (ხობი-ორც)


72 კგ
1. იური ლომაძე (ოზურგეთი)
2. შმაგი ბოლქვაძე (აჭარა)
3. ნიკოლოზ ჭიკაიძე (გარდაბანი)
3. ოთარ აბულაძე (აჭარა)

 

77 კგ
1. ბექა მამუკაშვილი (გარდაბანი)
2. გიორგი ფოცხვერაშვილი (გარდაბანი)
3. დავით სოლოღაშვილი (გარდაბანი)
3. დემურ ქავთარაძე (გარდაბანი)

 

82 კგ
1. აივენგო რიკაძე (გარდაბანი)
2. გელა ბოლქვაძე (აჭარა)
3. ვახტანგ ხალვაში (აჭარა)
3. გოგა აფრიამაშვილი (ადიგენი)


87 კგ
1. რობერტ კობლიაშვილი (გარდაბანი)
2. ლაშა გობაძე (აჭარა)
3. თორნიკე ძამაშვილი (თბილისი)
3. შალვა ხაჩიძე (თბილისი)

 

97 კგ
1. რევაზ ნადარეიშვილი (თბილისი)
2. მათე სოფაძე (ბაღდათი)
3. ვალერიან მურვანიძე (ოზურგეთი)
3. სერგო გოგისვანიძე (ქუთაისი)


130 კგ
1. ლევან არაბული (მცხეთა)
2. გიორგი ბარბაქაძე (გარდაბანი)
3. ბექა მაკარიძე (თერჯოლა-ორც)
3. სულხან ბუიძე (ქუთაისი)