საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია

საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია NATIONAL WRESTLING FEDERATION OF GEORGIA

საქართველოს თასი თავისუფალ ჭიდაობაში 2019 ბათუმი
12:19 | December 18 2019

9-13 დეკემბერს, ბათუმის ახალ სპორტის სასახლეში საქართველოს 2019 წლის თასის გათამაშება გაიმართა. სეზონის დასკვნითი შეჯიბრება ხუთი დღე გაგრძელდა და საპრიზო სამეულები თავისუფალ და ბერძნულ ჭიდაობაში ათ-ათ წონით კატეგორიაში შეივსო.

 
საქართველოს თასზე მონაწილეობა მთელი ქვეყნის მაშტაბით 320-ამდე სპორტსმენმა მიიღო. შიდა პირველობის შედეგებით გამოიკვეთა საქართველოს ნაკრების შემადგენლობა, რომელიც 2020 წელს, ევროპის ჩემპიონატზე და ოლიმპიადის სალიცენზიო ტურნირებზე გამოვა. წლის პირველი შეჯიბრება კი 10-16 თებერვალს გაიმართება, იტალიის დედაქალაქი რომი ევროპის ჩემპიონატს უმასპინძლებს.

 

 

საქართველოს თასი თავისუფალ ჭიდაობაში 2019
ბათუმი 9-11 დეკემბერი

 

57 კგ
1. ოთარ გოგავა (ხონი)
2. რამაზ თურმანიძე (აჭარა)
3. ბექა ბუჯიაშვილი (გორი)
3. რობერტ დინგაშვილი (ყვარელი)

 

61 კგ
1. თეიმურაზ ვანიშვილი (გორი)
2. თორნიკე ქათამაძე (აჭარა)
3. გიორგი ღონიაშვილი (თბილისი)
3. გოდერძი ძებისაშვილი (გორი)

 

65 კგ
1. ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (გორი)
2. ედემი ბოლქვაძე (სამტრედია)
3. შოთა ფარტენაძე (აჭარა)
3. ამირან ვახტანგიშვილი (გორი)

 

70 კგ
1. მირზა სხულუხია (ქუთაისი)
2. ლევან ქელეხსაშვილი (ხაშური)
3. ვლადიმერ გამყრელიძე (ამბროლაური)
3. კონსტანტინე ხაბალაშვილი (გორი)

 

74 კგ
1. ავთანდილ კენჭაძე (ამბროლაური)
2. გიორგი სულავა (ქუთაისი)
3. დიმიტრი ჯიოევი (თბილისი)
3. დავით ტლაშაძე (გორი)

 

79 კგ
1. ზურაბ ერბოწონაშვილი (საგარეჯო)
2. ტარიელ გაფრინდაშვილი (თბილისი)
3. ბაგრატ გაგნიძე (ქუთაისი)
3. ვლადიმერ კაკოშვილი (თბილისი)

 

86 კგ
1. დათო მარსაგიშვილი (ყაზბეგი)
2. სანდრო ამინაშვილი (თბილისი)
3. ტარზან მაისურაძე (ყაზბეგი)
3. დავით ხუციშვილი (საგარეჯო)

 

92 კგ
1. ირაკლი მწითური (თბილისი)
2. დავით ფირუზაშვილი (თბილისი)
3. ბექა ჭელიძე (თბილისი)
3. მირიან მაისურაძე (ონი)

 

97 კგ
1. გივი მაჭარაშვილი (მცხეთა)
2. ზვიად მეტრეველი (ონი)
3. გივი გოგობერიშვილი (ამბროლაური)

 

125 კგ
1. გენო პეტრიაშვილი (გორი)
2. ზურიკო ურთაშვილი (მცხეთა)
3. ალექსი ჟორჟოლიანი (ქუთაისი)
3. როლანდ ანდრიაძე (ხონი)