საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია

საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია NATIONAL WRESTLING FEDERATION OF GEORGIA

საქართველოს ახალგაზრდული პირველობა ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში 2019
11:54 | March 15 2019

ქუთაისის სპორტის სასახლეში 13-14 მარტს, ბერძნულ-რომაული სტილით ჭიდაობაში საქართველოს ახალგაზრდული პირველობა გაიმართა.


ჩემპიონ-პრიზიორები ათივე წონით კატეგორიაში გამოვლინდნენ, გუნდურ ჩათვლაში პირველი ადგილი აჭარამ დაიკავა, მეორეზე გარდაბანი გავიდა ხოლო მესამეზე თბილისის გუნდი.

 

საქართველოს პირველობის შედეგების გათვალისწინებით დაკომპლექტდება ნაკრების შემადგენლობა ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც გაიმართება 3-9 ივნისს, ესპანეთის ქალაქ პონტევედრაში

 

 

 

საქართველოს ახალგაზრდული პირველობა ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში 2019
13-14 მარტი, ქუთაისი.

 

55 კგ 
1. ფრიდონ აბულაძე (აჭარა)
2. გიორგი თოხაძე (ოზურგეთი-ორც) 
3. რამაზ სილაგავა (მარტვილი-ორც)
3. აკაკი ოსიაშვილი (გარდაბანი)

 

60 კგ
1. დიეგო ჩხიკვაძე (აჭარა)
2. ბექა გურული (რუსთავი)
3. თორნიკე კანდელაკი (გარდაბანი)
3. ვასილ ხაჩიძე (ბორჯომი)

 

63 კგ 
1. ლერი აბულაძე (აჭარა)
2. გია კუჭავა (ფოთი)
3. რატი კანდელაკი (გარდაბანი)
3. ავთო ბიძინაშვილი (გარდაბანი)

 

67 კგ 
1. გიორგი შოთაძე (ლანჩხუთი-ორც)
2. ბექა ბეშიძე (გარდაბანი)
3. ირაკლი ნაკაშია (ხობი)
3. გიორგი ჩხიკვაძე (სენაკი)

 

72 კგ 
1. ოთარ აბულაძე (აჭარა)
2. ნიკა ყორშია (ხობი)
3. ხვიჩა ანანიძე (აჭარა)
3. გიორგი მეფიშვილი (სენაკი)

 

77 კგ 
1. ნიკა შერბაკოვი (თბილისი)
2. დავით სოლოღაშვილი (გარდაბანი)
3. გიორგი ნოზაძე (თბილისი)
3. გიორგი შპეტიშვილი (გარდაბანი)

 

82 კგ 
1. ბექა გურული (რუსთავი)
2. ნიკოლოზ მშვილდაძე (ბაღდადი-ორც) 
3. თემური გოგოხია (ხობი)
3. გელა რურუა (სენაკი)

 

87 კგ 
1. გიორგი ქაცანაშვილი (გარდაბანი) 
2. გიორგი მეტრეველი (ონი)
3. ლუკა მგალობლიშვილი (აჭარა)
3. რამინი ჭელიძე (ოზურგეთი)

 

97 კგ 
1. კოკა ღარიბაძე (თბილისი)
2. ლაშა ტვილდიანი (თბილისი) 
3. ისლამ ფარეულიძე (ახმეტა-ორც)
3. ლუკა ხუციშვილი (გარდაბანი)

 

130 კგ 
1. რობიზონ ესაძე (ოზურგეთი)
2. საბა ცეცხლაძე (ოზურგეთი)
3. კუკური ბარბაქაძე (ოზურგეთი)
3. ბექა შპეტიშვილი (გარდაბანი)