საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია

საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია NATIONAL WRESTLING FEDERATION OF GEORGIA

საქართველოს პირველობა ახალგაზრდებს შორის 2019 თავისუფალი და ქალთა ჭიდაობა
10:49 | February 18 2019

„ნიუთბილისში“, ფრენბურთის არენაზე თავისუფალი სტილით ჭიდაობასა და ქალთა ჭიდაობაში, ახალგაზრდებს შორის, საქართველოს 2019 წლის პირველობა გაიმართა. 

 


16-17 თებერვალს საქართველოს ჩემპიონ-პრიზიორები თავისუფალ ჭიდაობაში 10 წონით კატეგორიაში (57, ,61, 65, 70, 74, 79, 86, 92, 97 და 125 კგ) გამოვლინდნენ, ხოლო გოგონებში - 50, 55, 59  და +60 კილოგრამებში.

 

საერთუნ გუნდურ ჩათვლაში გამარჯვება 136 ქულით თბილისმა მოიპოვა რომელმაც 2 ქულით აჯობა გორის გუნდს, მესამეზე ქუთაისი გავიდა. 

 

 

საქართველოს პირველობა ახალგაზრდები.
თბილისი 16-17 თებერვალი.

 

თავისუფალი ჭიდაობა

 

57 კგ
1 გიორგი ნიშნიანიძე (ქუთაისი)
2 გიორგი გეგელაშვილი (გორი)
3 ბაჩუკი არველაძე (თბილისი. ორც)
3 ვლადიმერ არუთუნიანი (გორი)

 

61 კგ
1. გოდერძი ძებისაშვილი (გორი)
2. რამაზ თურმანიძე (აჭარა - ორც)
3. მიხეილ ბერძენიშვილი (ყვარელი)
3. გიორგი შონია (თბილისი)

 

65 კგ
1 ამირან ვახტანგიშვილი (გორი)
2 გია უგრელიძე (სამტრედია)
3 ლუკა ჯანეზაშვილი (გორი)
3 თედო ყველაშვილი (გორი)

 

70 კგ
1. ოთარი ბაგაური (საჩხერე)
2. გიორგი ელბაქიძე (ამბროლაური)
3. მაგამედ მალამაგომედოვი (ყვარელი)
3. ნიკა კვინიკაძე (გორი)

 

79 კგ
1. ბაგრატ გაგნიძე (ქუთაისი)
2. ევსემი შველიძე (ხარაგაული)
3. ნიკოლოზ ლაგვილავა (ზუგდიდი - ორც)
3. მერაბ სულეიმანიშვილი (გორი)

 

74 კგ
1 გოგა მამიაური (თბილისი. ორც)
2 თემურ ბერუაშვილი (გორი)
3 ვლადიმერ კაკოშვილი (თბილისი. ორც)
3 ლუკა მარიამიძე (თბილისი. ორც)

 

86 კგ
1 მირიან მაისურაძე (ონი)
2 გიორგი ნებურიშვილი (გარდაბანი)
3 გიორგი ჯიქიძე (სამტრედია)
3 სანანი ქაზუმოვი (ბოლნისი)


92 კგ
1. დავით ქოჩქიანი (თბილისი)
2. გიორგი ჩანქსელიანი (ხონი)
3. სიომა ოსკანიანი (ქარელი)
3. ედი ბუღულაშვილი (კასპი)


97 კგ
1 ელგუჯა ბალანჩივაძე (სამტრედია)
2 გივი გოგობერიშვილი (ამბროლაური)
3 გიორგი არღვლიანი (თბილისი. ორც)
3 ჭაბუკი გამყრელიძე (ამბროლაური)

 


125 კგ
1. ვასილი ხვისტანი (თბილისი)
2. გიორგი შარვაშიძე (რუსთავი)
3. რაჟიკო კეთილაძე (ხონი - ორც)
3. ნიკა ბერულავა (თბილისი)

 

ქალები

 

50 კგ
1 მარინა სატკოევა (გორი)
2 მარიამ კარელიძე (გორი)
3 ხატია მინდიაშვილი (საგარეჯო. ორც)
3 მარიამ გრიგალაშვილი (ჭიათურა)

 

55 კგ
1. თამარ ხოჯაშვილი (თბილისი - ორც)
2. თამუნა სამხარაძე (ჭიათურა)
3. თეა კაპანაძე (ჭიათურა)

 

59 კგ
1 თეონა ჯანდაგაშვილი (თბილისი)
2 ანა მახარაძე (აჭარა)
3 თამუნა სამხარაძე (ჭიათურა)
3 ხათუნა თვაური (საგარეჯო)

 

62
1. თინათინ რევაზიშვილი (საგარეჯო)
2. მაია ფანჩულიძე (თერჯოლა)