საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია

საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია NATIONAL WRESTLING FEDERATION OF GEORGIA

ზარიბეგ ბერიაშვილის ტურნირის შედეგები
02:00 | October 30 2016

გლდანის ოლიმპიური რეზერვების მზადების ცენტმა 27-29 ოქტომბერს მსოფლიო ჩემპიონის, ევროპის 4-გზის ჩემპიონის და სსრკ-ის მრავალგზის ჩემპიონის ზარიბეგ ბერიაშვილის რიგით 27-ე ტურნირს უმასპინძლა თავისუფალ ჭიდაობაში ჭაბუკებს შორის.

 

ნაკრების მწვთნელების გადაწყვეტილებით ტურნირში მონაწილეობა სავალდებულო იყო ყველასთვის რადგან მომდევნო საერთაშორისო ტურნირებზე სწორედ გამარჯვებულები მიიღებენ მონაწილეობას. საქართველოს რეგიონების გარდა აზერბაიჯანის და სომხეთის გუნდებმაც იასპარეზეს. ტურნირს არაერთი ოლიმპიური, მსოფლიო თუ ევროპის ჩემპიონი ესწრებოდა, საპატიო სტუმრის სტატუსით კი საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი ლევან კობიაშვილი გვეწვია. 

 

ზარიგებ ბერიაშვილის ტურნირის 2016

თბილისი 27-29 ოქტომბერი

 

42 კგ
1. გიორგი ჭოლაძე (ქუთაისი) 2. გიგი ქურხული (საგარეჯო) 3. ომარ გაზაშვილი (გორი) და რუსლან შიხიევი (აზერბაიჯანი)

 

46 კგ 
1. გიორგი ხარატიშილი (ლანჩხუთი) 2. ნიკოლოზ გოგრიჭიანი (ამბროლაური) 3. ბექა ბეკოშვილი (რუსთავი) და ირაკლი ლუხუტაშვილი (ქუთაისი)


50 კგ
1. ბაჩუკი ქვლივიძე (საგარეჯო) 2. დავით აბდალაძე (ქუთაისი) 3. დავით მიკიჩიანი (გორი) და გიორგი ზალკალიანი (ამბროლაური)

 

54 კგ
1. გიგი ბლიაძე (ხაშური) 2. თამაზ შავაძე (აჭარა) 3. გიგი მელაშვილი (ამბროლაური) და ვლადიმერ გამყრელიძე (ამბროლაური)


58 კგ
1. ლუკა მარიამიძე (ორც) 2. თორნიკე ქათამაძე (აჭარა) 3. თემური ბერუაშვილი (გორი) და ბექა ართილაყვა (ორც)

 

63 კგ 
1. გიორგი ელბაქიძე (ამბროლაური) 2. ვლადიმერ კაკოშვილი (ორც) 3. გიორგი დოლმაზაშვილი (ყვარელი) და ელმარ ქაზუმოვი (აზერბაიჯანი)


69 კგ
1. ბაგრატ გაგნიძე (ქუთაისი) 2. ნასიბ ისაევი (აზერბაიჯანი) 3. გიორგი გოზალოვი (გორი) და გიორგი ნებუნიშვილი (გამარჯვება) 

 

76 კგ 
1. გიორგი ჩარქსელიანი (ხონი) 2. გელა შავაძე (აჭარა) 3. აკაკი გოქსაძე (ამბროლაური) და ოთარ ალოიანი (თბილისი)


85 კგ
1. ედი ბუღულაშვილი (კასპი) 2. გივი გოგობერიშვილი (ამბროლაური) 3. დავით ქოჩქიანი (აფხაზეთი) და ლაშა ბაირამოვი (ქარელი)

 

100 კგ
1. ელგუჯა ბალანჩივაძე (სამტრედია) 2. ვასილ ხვისტანი (თბილისი) 3. ივერი მწითური (თბილისი) და აიაზ ისმაილოვი (აზერბაიჯანი)