საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია

საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია NATIONAL WRESTLING FEDERATION OF GEORGIA

თბილისი 2016! მსოფლიო ჩემპიონატი ჭაბუკებს შორის
01:10 | September 12 2016

13-18 სექტემბერს საქართველოს დედაქალაქი თბილისი პირველად უმასპინძლებს მსოფლიო ჩემპიონატს ჭაბუკებს შორის ბერძნულ-რომაულ, თავისუფალ და ქალთა ჭიდაობაში. შეჯიბრება ახალ სპორტის სასახლეში გაიმართება (უნივერსიტეტის ქუჩა) დასაწყისი 10:00 საათზე.

 

ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა:

42 კგ - გიორგი ჩხიკვაძე (სენაკი)

46 კგ - დავით ფუტკარაძე (აჭარა)
50 კგ - გიორგი შოთაძე (ლანჩხუთი)
54 კგ - ლერი აბულაძე (აჭარა)
58 კგ - ირაკლი ძიმისტარაშვილი (ოზურგეთი)
63 კგ - ქერიმ მაჩალიკაშვილი (ახმეტა)
69 კგ - ლევან გოგუა (აჭარა)
76 კგ - ლუკა ხუციშვილი (გარდაბანი)
85 კგ - გიორგი ქაცანაშვილი (გარდაბანი)
100 კგ - საბა ცეცხლაძე (ოზურგეთი)

 

მთავარი მწვრთნელი: დავით ბედინაძე

უფროსი მწვრთნელები: გურამ ცალუღელაშვილი, ვაჟა-კრავეიშვილი და მამუკა სულთანიშვილი

 

გოგონათა ნაკრები:

40 კგ - გულიკო არუთინიანი 

43 კგ -  მარიამ კარელიძე 

46 კგ - თამუნა სამხარაძე 

52 კგ - თამარ ხოჯაშვილი 

 

მთავარი მწვრთნელი: ბესიკ გუჩაშვილი

 

თავისუფალი ჭიდაობა:

42 კგ - დიმიტრი სალდაძე (ქუთაისი) - სარეზერვო გიორგი გეგელაშვილი (გორი)
46 კგ - ვლადიმერ გამყრელიძე (ამბროლაური) - სარეზერვო სიმონ ბერიძე (აჭარა)
50 კგ - თორნიკე ქათამაძე (აჭარა)
54 კგ - ამირან ვახტანგიშვილი (გორი)
58 კგ - გიორგი ელბაქიძე (ამბროლაური)
63 კგ - დანიელ მარქარაშვილი (კასპი)
69 კგ - გოგა მამიაური (თბილისი)
76 კგ - მირიან მაისურაძე (ონი-ოლიმპიური რეზერვები)
85 კგ - სიმონ ოსკანიანი (ქარელი)
100 კგ - ელგუჯა ბალანჩივაძე (სამტრედია-ოლიმპიური რეზერვები)

 

მთავარი მწვრთნელი: გიორგი იანტბელიძე

უფროსი მწვრთნელები: ლაშა ქეთიშვილი, კახაბერ დობორჯგინიძე და თენგიზ კიკაბიძე

 

პროგრამა:

12 სექტემბერი - 18:30-19:00 აწონვა ბერძნულ-რომაული 50-54-58-63-100 კგ

 

13 სექტემბერი - 10:00-14:00 წინასწარი შეხვედრები  ბერძნულ-რომაული 50-54-58-63-100 კგ

                              18:30-19:00 აწონვა ბერძნულ-რომაული 42-46-69-76-85 კგ

                              19:00-19:30 გახსნის ცერემონია 

                              19.30-21.30 ფინალური ბლოკი ბერძნულ-რომაული 50-54-58-63-100 კგ

 

14 სექტემბერი - 10:00-14:00 წინასწარი შეხვედრები  ბერძნულ-რომაული 42-46-69-76-85 კგ

                              17.15-17.45 აწონვა გოგონები 38-43-49-56-65 

                              18.00-20.00 ფინალური ბლოკი ბერძნულ-რომაული 42-46-69-76-85 კგ

 

15 სექტემბერი - 10:00-14:00 წინასწარი შეხვედრები  გოგონები 38-43-49-56-65 კგ

                              17.15-17.45 აწონვა გოგონები 40-46-52-60-70 კგ

                              18.00-20.00 ფინალური ბლოკი გოგონები 38-43-49-56-65 კგ

 

16 სექტემბერი - 10:00-14:00 წინასწარი შეხვედრები  გოგონები 40-46-52-60-70 კგ

                              17.15-17.45 აწონვა თავისუფალი ჭიდაობა 42-50-58-69-85 კგ

                              18.00-20.00 ფინალური ბლოკი გოგონები 40-46-52-60-70 კგ

 

17 სექტემბერი - 10:00-14:00 წინასწარი შეხვედრები თავისუფალი ჭიდაობა 42-50-58-69-85 კგ

                              17.15-17.45 აწონვა თავისუფალი ჭიდაობა 46-54-63-76-100კგ

                              18.00-20.00 ფინალური ბლოკი თავისუფალი ჭიდაობა 42-50-58-69-85 კგ

 

18 სექტემბერი - 10:00-14:00 წინასწარი შეხვედრები თავისუფალი ჭიდაობა 46-54-63-76-100 კგ

                              18.00-20.00 ფინალური ბლოკი თავისუფალი ჭიდაობა 46-54-63-76-100 კგ