საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია

საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია NATIONAL WRESTLING FEDERATION OF GEORGIA

UWW-ს რეიტინგი ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში, გობაძემ მეორე ადგილი შეინარჩუნა!
01:10 | April 09 2016

ჭიდაობის მსოფლიო გაერთიანებამ (UWW) 8 აპრილს მარტში ჩატარებული ევროპის ჩემპიონატის, სალიცენზიო ტურნირების და ევროპის 23-წლამდელთა ჩემპიონატის მიხედვით ბერძნულ-რომაულ სტილში მსოფლიოს უძლიერესი მოჭიდავეების რეიტინგი განაახლა, რომელშიც სულ 6 ქართველი მოჭიდავე შევიდა.

 

ევროპის 23-წლამდელთა ჩემპიონატზე მეორედ გამარჯვების შემდეგ რეიტინგში მეორე ადგილი შეინარჩუნა ლაშა გობაძემ (80), ვები ემრეს გამარჯვებული და ევროპის ჩემპიონატის ვერცხლის პრიზიორი რობერტ კობლიაშვილი (85) მეათე პოზიციიდან მეოთხეზე გადავიდა, ყველაზე დიდი ნახტომი რეიტინგში ზურაბ დათუნაშვილმა (75) გააკეთა რომელმაც 2015 წლის ლას ვეგასის მსოფლიოს ჩემპიონატზე დაკავებული მე-13 ადგილით რეიტინგის ოცეულში ადგილი დაკარგა, რიგაში ევროპის ჩემპიონატზე გამარჯვების შემდეგ კი მე-6 ადგილზე იმყოფება. ამავე წონაში პირველად შევიდა რეიტინგში გელა ბოლქვაძე (75) რომელიც ევროპის 23-წლამდელთა ჩემპიონატზე გამარჯვების შემდეგ მე-16 ადგილზე იმყოფება, შმაგი ბოლქვაძე (66) ევროპის ჩემპიონატზე მოპოვებული ბრინჯაოს მედლით ერთი საფეხურით დაწინაურდა და მე-13 დან მე-12 ადგილზე გადაინაცვლა. პირველად შევიდა რეიტინგში მძიმეწონოსანი იაკობ ქაჯაია (130) ევროპის 23-წლამდელთა ჩემპიონატზე მოპოვებული ოქროს მედლის წყალობით მე-15 ადგილზე იმყოფება.

 

8 აპრილი - UWW-ს რეიტინგი, ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა

 

59kg 

1. Ismael BORRERO MOLINA (CUB) – World No.1 (1)
2. Rovshan BAYRAMOV (AZE) – World No.2 (2)
3. Almat KEBISPAYEV (KAZ) – GGP Final No.1 (3)
4. Elmurat TASMURADOV (UZB) – Ivan Poddubny No.2 (4)
5. YUN Won-Chol (PRK) – World No.3 (5)
6. Mingiyan SEMENOV (RUS) – Europe No.1 (11)
7. Soslan DAUROV (BLR) – World No.5 (6)
8. Arsen ERALIEV (KGZ) – World No.5 (7)
9. Stepan MARYANYAN (RUS) – Ivan Poddubny No.3 (8)
10. Ivo ANGELOV (BUL) – Nikola Petrov No.1 (9)
11. Ibragim LABAZANOV (RUS) – Ivan Poddubny No.1 (10)
12. Shinobu OTA (JPN) – Asian OG Qualifier No.2 (15)
13. Kanybek ZHOLCHUBEKOV (KGZ) – Asia No.1 (13)
14. Saman ABDVALI (IRI) – Asia No.2 (12)
15. Roman AMOYAN (ARM) – Europe No.2 (Not ranked)
16. WANG Lumin (CHN) – Hungarian GP No.3 (20)
17. Dmitry TSYMBALIYUK (UKR) – Europe No.3 (nr)
18. Andres MONTANO (ECU) – Pan Am OG Qualifier No.1 (nr)
19. Kristijan FRIS (SRB) – Ljubomir Ivanovic Gedza Int’l No.1 (18)
20. Donior ISLAMOV (MDA) – Europe No.3 (nr)

 

66kg 

1. Frank STAEBLER (GER) – World No.1 (1)
2. RYU Han-Soo (KOR) – World No.2 (2)
3. Artem SURKOV (RUS) – World No.3 (3)
4. Tamas LORINCZ (HUN) – Hungarian GP No.1 (5)
5. Islambek ALBIEV (RUS) - Europe No.1 (11)
6. Davor STEFANEK (SRB) – Europe No.2 (6)
7. Migran ARUTUNYAN (ARM) – Nikola Petrov No.1 (4)
8. Tarek Aziz BENAISSA (ALG) – All-African Games No.1 (7)
9. Hasan ALIYEV (AZE) – Europe No.3 (9)
10. Mehdi ZEIDVAND (IRI) – Asia No.3 (10)
11. Dominik ETLINGER (CRO) – Hungarian GP No.3 (8)
12. Shmagi BOLKVADZE (GEO) – Europe No.3 (13)
13. Wuileixis RIVAS ESPINOZA (VEN) – Pan Am OG Qualifier No.1 (16)
14. Miguel MARTINEZ PALACIOS (CUB) – Pan America No.1 (15)
15. Istvan LEVAI (SVK) – Zagreb Open No.2 (12)
16. Mateusz BERNATEK (POL) – European U23 No.1 (nr)
17. David KARECINSKI (POL) – Hungarian GP No.2 (14)
18. Mate NEMES (SRB) – European U23 No.3 (18)
19. Denys DEMYANKOV (UKR) – Ukraine Int’l No.1 (17)
20. Artak MARGARYAN (FRA) – Hungarian GP No.3 (19)

 

71kg 
1. Rasul CHUNAYEV (AZE) – World No.1 (1)
2. Armen VARDANYAN (UKR) – World No.2 (2)
3. Afshin BYABANGARD (IRI) – Asia No.1 (6)
4. Balint KORPASI (HUN) – Hungarian GP No.1 (7)
5. Adam KURAK (RUS) – World No.3 (4)
6. Zackarias TALLROTH (SWE) – World No.3 (5)
7. Mathias MAASCH (GER) – Paris GP No.1 (6)
8. Justin LESTER (USA) – Farrell Memorial No.2 (8)
9. Timur BERDIEV (BLR) – World No.5 (9)
10. Varsham BORANYAN (ARM) – Europe No.1 (nr)
11. Aleksandar MAKSIMOVIC (SRB) – Europe No.2 (nr)
12. Danijel JANECIC (CRO) – LIG Int’l No.3 (10)
13. Ramin TAHERISARTANG (IRI) – GGP Final No.3 (11)
14. Zoltan LEVAI (HUN) – Zagreb GP No.1 (12)
15. Darkhan BAYAKMETOV (KAZ) – Asia No.3 (13)
16. Yunus OZEL (TUR) – Europe No.5 (nr)
17. Tomi HINOVEANU (ROU) – Europe No.5 (nr)
18. Abou Halima ABOU HALIMA (EGY) – Africa No.1 (nr)
19. Yunus Emre BASAR (TUR) – Vehbi Emre No.1 (14)
20. ZHANG Ridong (CHN) – Asia No.3 (17)

 

75kg

1. Roman VLASOV (RUS) – World No.1 (1)
2. Doszhan KARTIKOV (KAZ) – Asia No.1 (2)
3. KIM Hyeon-Woo (KOR) – GGP Final No.1 (3)
4. Mark MADSEN (DEN) – World No.2 (4)
5. Andrew BISEK (USA) – World No.3 (5)
6. Zurabi DATUNASHVILI (GEO) – Europe No.1 (nr)
7. Viktor NEMES (SRB) – Europe No.2 (10)
8. Elvin MURSALIYEV (AZE) – Europe No.5 (6)
9. Chingiz LABAZANOV (RUS) – Ivan Poddubny No.1 (7)
10. Saeid Mourad ABDVALI (IRI) – Takhti Cup No.1 (8)
11. Arsen JULFALAKYAN (ARM) – Vehbi Emre No.1 (9)
12. Karapet CHALYAN (ARM) – Europe No.3 (13)
13. Bozo STARCEVIC (CRO) – Zagreb GP No.1 (12)
14. Peter BACSI (HUN) – Thor Masters No.1 (11)
15. Pascal EISELE (GER) – Europe No.1, 80kg (19)
16. Gela BOLKVADZE (GEO) – European U23s No.1 (nr)
17. Geordan SPEILLER (USA) – Hungarian GP No.3 (15)
18. YANG Bin (CHN) – Hungarian GP No.1 (14)
19. Neven ZUGAJ (CRO) – Hungarian GP No.3 (20)
20. Emrah KUS (TUR) – LIG Int’l No.3 (nr)

 

80kg
 
1. Selcuk CEBI (TUR) – World No.1 (1)
2. Lasha GOBADZE (GEO) – European U23 No.1 (2)
3. Evgeni SALEEV (RUS) – Ivan Poddubny No.1 (3)
4. Viktor SASUNOVSKI (BLR) – World No.2 (4)
5. Rafik HUSEYNOV (AZE) – GGP Final No.2 (5)
6. Laszlo SZABO (HUN) – Zagreb GP No.2 (6)
7. Ramin TAHERISARTANG (IRI) – Asia No.1 (9)
8. AISHAN Aishan (CHN) – Asia No.2 (10)
9. Aslan ATEM (TUR) – Europe No.3 (16)
10. Edgar BABAYAN (POL) – Europe No.2 (nr)
11. Ramazan ABACHARAEV (RUS) – Ivan Poddubny No.1 (11)
12. Daniel ALEKSANDROV (BUL) – Europe No.3 (nr)
13. Pavel POMINCHUK (BLR) – Hungarian GP No.1 (12)
14. Raibek BISULTANOV (DEN) – Hungarian GP No.2 (13)
15. Patrik SZABO (HUN) – Hungarian GP No.3 (14)
16. Aleksander SHYSHMAN (UKR) – Takhti Cup No.3 (7)
17. Yousef GHADERIAN (IRI) – World No.3 (8)
18. Ashkat DILMUKHAMEDOV (KAZ) – Asia No.3 (9)
19. Rafik MANUKYAN (ARM) – Takhti Cup No.1 (17)
20. Mahdi FALLAHHAMIDABADI (IRI) – Ukraine Int’l No.1 (18)

 

85kg

1. Zhan BELENYUK (UKR) – World No.1 (1)
2. David CHAKVETADZE (RUS) – Ivan Poddubny No.3 (2)
3. Damian JANIKOWSKI (POL) – Hungarian GP No.1 (3)
4. Robert KOBLIASHVILI (GEO) – Europe No.2 (10)
5. Rustam ASSAKALOV (UZB) – World No.2 (4)
6. Hasan Saman TAHMASEBI (AZE) – World No.3 (5)
7. Habibollah AKHLAGHI (IRI) – World No.3 (7)
8. Viktor LORINCZ (HUN) – Pytlasinski No.2 (7)
9. Denis KUDLA (GER) – Europe No.3 (19)
10. Nursultan TURSYNOV (KAZ) – Vehbi Emre No.2 (8)
11. Ramsin AZIZSIR (GER) – Thor Masters No.2(10)
12. Tadeusz MICHALIK (POL) – Europe No.3 (nr)
13. Bekhan OZDOEV (RUS) – Ivan Poddubny No.2 (12)
14. Yanarbek KENYEEV (KGZ) – Asia No.1 (nr)
15. PENG Fei (CHN) – Asia OG Qualifier No.1 (nr)
16. Yuri SHKRIUBA (UKR) – Hungarian GP No.3 (15)
17. Javid HAMZATOV (BLR) – Hungarian GP No.2 (16)
18. Jordan HOLM (USA) – Pan Am OG Qualifier No.1 (nr)
19. Rami HIETANIEMI (FIN) – World No.5 (11)
20. Islam ABBASOV (AZE) – GGP Final No.3 (13)

 

98kg 

1. Nikita MELNIKOV (RUS) – Europe No.1 (8)
2. Artur ALEKSANYAN (ARM) – World No.1 (1)
3. Ghasem REZAEI (IRI) – World No.2 (2)
4. Islam MAGOMEDOV (RUS) – World No.3 (3)
5. Dimitri TIMCHENKO (UKR) – Ukraine Int’l No.1 (4)
6. XIAO Di (CHN) – Hungarian GP No.1 (5)
7. Cenk ILDEM (TUR) – LIG Int’l No.1 (6)
8. Mahdi ALIYARI FEYZABADI (IRI) – Asia No.1 (10)
9. Musa EVLOEV (RUS) – Ivan Poddubny No.2 (9)
10. Aleksander HRABOVIK (BLR) – Europe No.3 (nr)
11. Elis GURI (BUL) – Nikola Petrov No.2 (7)
12. Alin ALEXUC-CIURARIU (ROU) – World No.5 (11)
13. Yasmany LUGO CABRERA (ROU) – Pan America No.1 (13)
14. Marthin Hamlet NIELSEN (NOR) – LIG Int’l No.2 (12)
15. Orkhan NURIEV (AZE) – Europe No.5 (nr)
16. Adam VARGA (HUN) – Hungarian GP No.3 (18)
17. Kevin MEJIA CASTILLO (HON) – Pan America No.3 (14)
18. Fredrik SCHOEN (SWE) – Thor Masters No.1 (17)
19. Hardeep HARDEEP (IND) – Asia No.2 (nr)
20. Felix BALDAUF (NOR) – Vehbi Emre No.2 (20)

 

130kg 

1. Riza KAYAALP (TUR) – World No.1 (1)
2. Aleksander CHERNETSKI (UKR) – Europe No.2 (6)
3. Mijain LOPEZ NUNEZ (CUB) – World No.2 (2)
4. Beylal MAKHOV (RUS) – World No.3 (3)
5. Iosif CHUGOSHVILI (BLR) – Europe No.3 (7)
6. Johan Magnus EUREN (SWE) – Europe No.3 (nr)
7. Nurmakhan TINALIEV (KAZ) – Asia OG Qualifier No.1 (13)
8. MENG Qiang (CHN) – Hungarian GP No.1 (8)
9. Eduard SOGHOMONYAN (BRA) – Pan America No.2 (9)
10. Sabah SHARIATI (AZE) – GGP Final No.1 (4)
11. Heiki NABI (EST) – GGP Final No.5 (5)
12. Amir GHASEMI MONJAZI (IRI) – Asia No.1 (14)
13. Murat RAMONOV (KGZ) – Asia No.2 (16)
14. Stjepan LAVRIC (CRO) – Hungarian GP No.3 (10)
15. Iakobi KAJAIA (GEO) – European U23 No.1 (nr)
16. Vitali SHCHUR (RUS) – Europe No.5 (nr)
17. Eduard POPP (GER) – Europe No.5 (nr)
18. Bashir BABAJANZADEH (IRI) – Hungarian GP No.2 (19)
19. Christian JOHN (GER) – Thor Masters No.1 (nr)
20. Mantas KNYSTAUTAS  (LTU) – European U23 No.3 (nr)