საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია

საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია NATIONAL WRESTLING FEDERATION OF GEORGIA

საქართველოს ნაკრებების შემადგენლობები ევროპის ჩემპიონატზე რიგაში
08:29 | March 04 2016

რევაზ მინდორაშვილმა და ბეგი დარჩიამ დაასახელეს საქართველოს თავისუფალი და ბერძნულ-რომაული ნაკრებების შემადგენლობები 8-13 მარტს ლატვიის დედაქალაქ რიგაში გასამართ ევროპის ჩემპიონატისთვის.

 

თავისუფალი ჭიდაობა:

57 კგ - ოთარ გოგავა

61 კგ - ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი

65 კგ - ზურაბ იაკობიშვილი

70 კგ - დავით ტლაშაძე

74 კგ - იაკობ მაქარაშვილი

86 კგ - დავით მარსაგიშვილი

97 კგ - ელიზბარ ოდიკაძე

125 კგ - გენო პეტრიაშვილი

 

მთავარი მწვრთნელი რევაზ მინდორაშვილი. მწვრთნელები: არჩილ ქიტიაშვილი, დავით პოღოსიანი, ალექსანდრე კახნიაშვილი და ემზარი ბედინეიშვილი.

მსაჯი თემო ყაზარაშვილი.

 

ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა:

59 კგ - ირაკლი შავაძე

66 კგ - შმაგი ბოლქვაძე

71 კგ - მინდია წულუკიძე

75 კგ - ზურაბ დათუნაშვილი

80 კგ - ნიკოლოზ კელასოვი

85 კგ - რობერტ კობლიაშვილი

98 კგ - რევაზ ნადარეიშვილი

130 კგ - იაკობ ქაჯაია

 

მთავარი მწვრთნელი ბეგი დარჩია. მწვრთნელები: ოთარ ტატიშვილი, აკაკი ჩაჩუა და ჯემალ ბაკურიძე.

 

თავისუფალთა ნაკრები რიგაში 6 მარტს დილით გაფრინდება, ბერძნულ-რომაული ნაკრები კი 10 მარტს.

 

 

პროგრამა

 

8 მარტი

12:00-16:00 წინასწარი შეხვედრები თავისუფალი ჭიდაობა (57, 86 კგ), ქალთა ჭიდაობა (48, 63კგ)

20:30-21:00 გახსნის ცერემონია

21:00-23:00 ფინალური შეხვედრები და დაჯილდოვება


9 მარტი

12:00-16:00 წინასწარი შეხვედრები თავისუფალი ჭიდაობა (65, 97 კგ), ქალთა ჭიდაობა (53, 60კგ)

21:00-23:00 ფინალური შეხვედრები და დაჯილდოვება

 

10 მარტი

12:00-16:00 წინასწარი შეხვედრები თავისუფალი ჭიდაობა (61, 74კგ), ქალთა ჭიდაობა (55, 75კგ)

21:00-23:00 ფინალური შეხვედრები და დაჯილდოვება


11 მარტი

12:00-16:00 წინასწარი შეხვედრები თავისუფალი ჭიდაობა (70, 125კგ), ქალთა ჭიდაობა (58, 69კგ)

21:00-23:00 ფინალური შეხვედრები და დაჯილდოვება

 

12 მარტი

12:00-16:00 წინასწარი შეხვედრები ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა (59, 66, 98, 130კგ)

21:00-23:00 ფინალური შეხვედრები და დაჯილდოვება

 

13 მარტი

12:00-16:00 წინასწარი შეხვედრები ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა ( 71, 75, 80, 85კგ)

21:00-23:00 ფინალური შეხვედრები და დაჯილდოვება