საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია

საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია NATIONAL WRESTLING FEDERATION OF GEORGIA

ახალგაზრდების 11 ოქრო, 5 ვერცხლი და 7 ბრინჯაო ბულგარეთიდან
11:49 | February 28 2016

28 თებერვალს სოფიაში დასრულდა პეტკო სირაკოვის და ივან ილიევის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი ჭიდაობის სამივე დისციპლინაში ახალგაზრდებს შორის, დიდი წარმატებით იასპარეზა საქართველოს ახალგაზრდულმა და 23-წლამდელთა ნაკრებებმა რომელთაც ჯამში 23 მედლის მოპოვება შეძლეს. 

 

თავისუფალი სტილით ნაკრების ანგარიშზე 7 ოქროს, 4 ვერცხლის და 5 ბრინჯაოს მედალია. ტურნირის გამარჯვებულები გახდნენ თეიმურაზ ვანიშვილი (57), შოთა ფარტენაძე (61), გიორგი ბრეგაძე (65), დავით ბუზიაშვილი (70), ტარიელ გაფრინდაშვილი (74), მეკი სიმონია (86) და როლანდ ანდრიაძე (97).

ვერცხლის მედლები მოიპოვეს გიორგი ღონიაშვილმა (50), ლევან მურცხვალაძემ (57), ივერიკო ჯულაყიძემ (65) ნიკა კენჭაძემ (74).

ბრინჯაოს მედლის მფლობელები კი გიორგი ხაჩიძე (50), გიორგი სულავა (65), შმაგი თოდუა (65), ლაშა გიგაშვილი (74) და ზურიკო ურთაშვილი (125) გახდნენ.

 

მწვრთნელები 23-წლამდელთა ნაკრები: ოთარ თუშიშვილი და გოჩა კირკიტაძე

მწვთნელები ახალგაზრდული ნაკრები: დავით ოთიაშვილი და კობა კაკალაძე.

 

ბერძნულ-რომაული გუნდის მონაგარი 7 მედალია. ტურნირის ჩემპიონები გახდნენ ხვიჩა ჭითავა (59), გელა ბოლქვაძე (80), კუკური კირცხალია (98) და ბექა კანდელაკი (130), მეორე საპრიზო ადგილი დაიკავა ბაკურ გოგოლმა (71), ბრინჯაოს კი გიზო მელაძე (59) და ნიკა გავაშელი (80) დაეუფლნენ

 

გუნდს ზაზა ჯიბლაძე და ვაჟა ბოძაშვილი ხელმძღვანელობდნენ.

მსაჯი მალხაზ ჯორბენაძე

 

ჩემპიონატის საკუთესო თავისუფალი სტილით მოჭიდავედ გიორგი ბრეგაძე (65) დასახელდა, ხოლო ბერძნულ-რომაულ სტილში ხვიჩა ჭითავა (59)

 

 

FINAL POSITIONS FREE STYLE
                     
  50 kg       61 kg       57 kg  
1 Kovacs Razvan ROU   1 Phartenadze Shota GEO   1 Vanishvili  Teimuraz GEO
2 Goniashvili  Giorgi GEO   2 Dimitar Ivanov BUL   2 Murtskhvaladze Levani GEO
3 Khachidze  Giorgi GEO   3 Shingo Arimoto JPN   3 Elmedin Seifulai MKD
4 Genadi Marinov BUL   3 Asan Stefan ROU   3 Takumi Tashiro JPN
5 Drilon Syla KOS   5 Raif Kamberi MKD   5 Mehmed Feraim BUL
        5 Dobre David ROU   5 Dingashvili  Roberti GEO
  65 kg     7 Kazarashvili  Giorgi GEO   7 Bayram Shaban BUL
1 Bregadze  Giorgi GEO   8 Ivan Yanev MKD   8 Constantin Sergiu ROU
2 Julakidze  Iveriko GEO   9 Ramiz Hyneri KOS   9 Donu Raul ROU
3 Sulava Giorgi GEO           10 Iremadze Kakha GEO
3 Todua  Shmagi GEO                
5 Ducov Roman ROU     70 kg       74 kg  
5 Yushi Tanabe JPN   1 Buziashvili  Davit GEO   1 Gaphrindashvili  Tariel GEO
7 Jakub Sykora SVK   2 Plop Ion ROU   2 Kentchadze Nika GEO
8 Chachua  Mamuka GEO   3 Takumi Tamaoka JPN   3 Minzala Madalin ROU
9 Babszky Gergely HUN   3 Miroslav Hristov BUL   3 Gigashvili  Lasha GEO
10 Shyukri Shyukriev BUL   5 Balazs Kalman HUN   5 Sabri Sabriev BUL
11 Arlin Curi KOS   5 Oktay Salim BUL   5 Miahil Georgiev BUL
12 Skillouriotis Agathagelos CYP   7 Presiyan Mihov BUL   7 Muhamed Bakur BUL
        8 Hristo Itsov BUL   8 Jakub Sciranka SVK
  97 kg                  
1 Andriadze  Rolandi GEO     86 kg       125 kg  
2 Dragomir Dimov BUL   1 Simonia  Meki GEO   1 Marian Todorov BUL
3 Gabriel Tysz SVK   2 Gergely Gyurits HUN   2 Borsos Balint HUN
3 Kaouslidis Alexios CYP   3 Stefan Reichmuth SUI   3 Urtashvili  Zuriko GEO
5 Iren Yurukov BUL   3 Evelin Rusev BUL   3 Mihaly Nagy HUN
5 Balazs Juhasz HUN   5 Georgi Dimitrov BUL   5 Naoto Yamaguchi JPN
7 Angel Gotchev BUL   5 Veliko Velikov BUL   5 Nergun Dzhinali BUL
8 Fumiya Hirose JPN   7 Ryota Enomoto JPN        
9 Stefan Nikovski MKD   8 Marchelo Kuychukov BUL        
10 Omarashvili  Vazha GEO              
FINAL POSITIONS GRECO-ROMAN STYLE
                     
  50 kg       59 kg       66 kg  
1 Sadvakassov Bauyrzhan KAZ   1 Tchitava  Khvicha GEO   1 Otto Losonczi HUN
2 Dimitar Andonov BUL   2 Sultangali Aidos KAZ   2 Simeon Daruish BUL
3 Yelubayev Ramazan KAZ   3 Pal Claudiu ROU   3 Bekenov Merey KAZ
4 Borislav Ivanov BUL   3 Meladze  Gizo GEO   3 Kissymetov Kaharman KAZ
        5 Katish Daulet KAZ   5 Enes Basar TUR
  71 kg     5 Kossamanov Assylbek KAZ   5 Masahiro Kageyama JPN
1 Ynus Emre Basar TUR   7 Piatek Przemyslaw POL   7 Jangavadze  Tornike GEO
2 Gogoli  Bakuri GEO   8 Fidakhmetov Yernar KAZ   8 Mate Krasznai HUN
3 Murat Dag TUR   9 Horatau Teodor ROU   9 Erski Aleksa SRB
3 Selcuk Can TUR   10 Zoltan Levai SVK   10 Skemac Goran SRB
5 Kottes Pal HUN   11 Serif Kilic TUR   11 Dumitru Ovidiu ROU
5 Zoidze  Ramaz GEO   12 Solomon Alexandru ROU   12 Utegenov Bauyrzhan KAZ
7 Polivadov Yevgeniy KAZ   13 Avgustin Spasov BUL   13 Andrey Borisov BUL
8 Stasimir Doychinov BUL   14 Keisuke Tanaka JPN   14 Martin Gerginov BUL
9 Maykal Izmirliyski BUL   15 Akihiro Tanaka JPN   15 Jurica Gabinicek CRO
10 Krassimir Krumov BUL   16 Sevgin Mehmed BUL   16 Deyvid Dimitrov BUL
11 Kristian Toshkov BUL   17 Nestar Nestarov BUL   17 Halil Atanasov BUL
12 Kurmanali Raiynbek KAZ   18 Kyzyrov Nurbek KAZ   18 Botez Irinel ROU
13 Banczyk Krzysztof POL   19 Nasko Georgiev BUL   19 Bagzhanov Yessenaman KAZ
14 Kosla Konrad POL   20 Stoyan Iliev BUL   20 Kuspanov Aslan KAZ
15 Toshiki Mori JPN   21 Ivan Ivanovich BUL   21 Stoyan Kubatov BUL
16 Jusuf Ahmeti SVK   22 Stefan Grigorov BUL   22 Valentin Grigorov BUL
        23 Tony Brala CRO   23 Gucik Arkadiusz POL
  75 kg     24 Nedyalko Petrov BUL        
1 Zoltan Levai HUN   25 Tursynbekov Farkhad KAZ     98 kg  
2 Serkan Akkoyun TUR           1 Kirtskhalia   Kukuri GEO
3 Klimek Dawid POL     85 kg     2 Ibrahim Tigci TUR
3 Mariea George Vald ROU   1 Erik Szilvassy HUN   3 Kroczak Aleksander POL
5 Rosian Dermanski BUL   2 Kiril Milov BUL   3 Zsolt Torok HUN
5 Fatih Cengiz TUR   3 Ali Cengiz TUR   5 Pshenichnikov Sarkis KAZ
7 Rakhymzhanov Assylzhan KAZ   5 Khachidze  Shalva GEO   5 Simeon Stankovich BUL
8 Antonio Kamenjasevic CRO   5 Ivan Huklek CRO   7 Syrlybai Olzhas KAZ
9 Mukhan Aidos KAZ   6 Ayran Ramadanovski BUL   8 Dobles Dominik CZE
10 Tomislav Majic CRO   7 Zhilisbayev Bakhtiyar KAZ   9 Ionita Giani ROU
11 Svetoslav Nikolov BUL   8 Ussenov Bagdat KAZ   10 Kazykeyev Dinmukhamed KAZ
12 Yoan Genchev BUL   9 Mihael Topolovec CRO   11 Jankovic Emil SRB
13 Furkan Bayrak TUR   10 Formela Krystian POL   12 Pesut Dorde SRB
14 Naoki Hanayama JPN   dq Yoan Dimitrov BUL   13 Asen Petrov BUL
                     
  80 kg       130 kg          
1 Bolkvadze Gela GEO   1 Kandelaki  Beka GEO        
2 Caras Ionut ROU   2 Osman Yildirim TUR        
3 Gavasheli  Nika GEO   3 Marven Daniyar KAZ        
3 Burhan Akbudak TUR   3 Barbazan Tiberiu ROU        
5 Filip Sacic CRO   5 Arnold Papp HUN        
5 Vladimir Stoychev BUL   5 Bitere Razvan ROU        
7 Sarban George ROU   7 Hutuleac Constantin ROU        
8 Nylypiuk Iwan POL   8 Vasil Binbelov BUL        
9 Mario Dotzin BUL   9 Ivo Kyosev BUL        
10 Dyussengaliyev Nurken KAZ   10 Zivanovic Boban SRB        
11 Dickov Zarko SRB   11 Plowiec Rafal POL        
12 Kazuto Kato JPN   12 Toibekov Iskamzhan KAZ        
13 Tursynbek Ruslan KAZ   13 Atanas Sevriev BUL        
14 Kosio Ivanov BUL   14 Tapas Soos SVK