საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია

საქართველოს ჭიდაობის ეროვნული ფედერაცია NATIONAL WRESTLING FEDERATION OF GEORGIA

2015 წლის შემაჯამებელ მსოფლიო რეიტინგში ხინჩეგაშვილი პირველია, გობაძე მეორე
05:16 | December 16 2015

მსოფლიო ჭიდაობის ფედერაციამ (UWW) 8 დეკემბერს 2015 წლის საბოლოო შემაჯამებელი რეიტინგ ლისტი გამოაქვეყნა. მსოფლიოს ჩემპიონმა ვლადიმერ ხინჩეგაშვილმა (57) შეინარჩუნა წონაში ლიდერება და 2015 წელი მსოფლიო რეიტინგში პირველ ადგილზე დაასრულა. ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავე მსოფლიოს ჩემპიონატის ბრინჯაოს მედლის პრიზიორმა ლაშა გობაძემ (80) კი 29 დეკემბერს ბაქოს მეტად პრესტიჟულ ფინალურ ოქროს გრან-პრიზე გამარჯვებით მსოფლიოს ვიცე-ჩემპიონ ბელარუს ვიქროტ სასუნოვსკის გადაასწრო და მსოფლიო რეიტინგში მესამე ადგილიდან მეორეზე გადაინაცვლა. შეგახსენებთ რომ გობაძეს მიმდინარე წელს წარმატებული სეზონი ჰქონდა, ქართველმა ფალავანმა საქართველოს ჩემპიონატზე, ევროპის 23-წლამდელთა ჩემპიონატზე, ირანში ტახტის თასზე და ბაქოს ფინალურ გრან-პრიზე გაიმარჯვა, მსოფლიოს ჩემპიონატზე ლას-ვეგასში კი ნაკრებიდან მხოლოდ მან შეძლო მედლის მოიპოვება, სეზონი კი სულ რამოდენიმე დღის წინ საქართველოს 23-წლამდელთა თასზე გამარჯვებით დაასრულა.

 

თავისუფალთა მსოფლიო რეიტინგში ბაქოს გრან-პრიზე გამაჯვების შემდეგ გენო პეტრიაშვილმა (125) მესამე ადგილი შეინარჩუნა, ელიზბარ ოდიკაძემ (97) კი მეექვსე ადგილიდან მეოთხეზე გადაინაცვლა. ბაქოს გრან-პრის ბრინჯაოს პრიზიორმა სანდრო ამინაშვილი (86) ერთი ადგილით დაწინაურდა და მეოთხედან მესამეზე გადაინაცვლა. დავით ტლაშაძემ (70) ყახაზეთში კუნაევის ტურნირზე გამარჯვებით მეათე ადგილიდან მეშვიდეზე დაწინაურდა, პირველად შევიდა რეიტინგში ოთარ გოგავა (57) რომელმაც ბაქოს გრან-პრიზე ბრინჯაო მოიპოვა, რეიტინგში კი მე-18 ადგილზეა. ჯუმბერ ყველაშვილი (74) მე-8 ადგილზეა, ავთანდილ კენჭაძე (65) მე-9, ბექა ლომთაძე მე-8, დავით მოძმანაშვილი (125) მე-12.

 

ბერძენ რომაელთაგან მსოფლიო რეიტინგში სულ სამი ქართველი მოხვდა: შმაგი ბოლქვაძე (66) მე-10, ზურაბ დათუნაშვილი (74) მე-16 და ლაშა გობაძე (80) მეორე ადგილს იკავებენ.

 

 

 

მსოფლიო რეიტინგი UWW თავისუფალი ჭიდაობა - https://unitedworldwrestling.org/article/world-champs-on-top-gatsalov-returns-to-97kg-in-freestyle-world-rankings

 

57 კგ

1. Vladimir KHINCHEGASHVILI (GEO) – World No.1 (1)
2. Hassan RAHIMI (IRI) – World No.2 (2)
3. Viktor LEBEDEV (RUS) – World No.3 (3)
4. Ismail MUSUKAEV (RUS) – GGP Final No.1 (8)
5. ERDENEBAT Bekhbayar (MGL) – GGP Final No.2 (4)
6. JONG Hak-Jin (PRK) – World No.5 (5)
7. Artas SANAA (KAZ) – World No.5 (7)
8. Yowlys BONNE RODRIGUEZ (CUB) – Pan American Games No.1 (7)
9. Yuki TAKAHASHI (JPN) – Ziolkowski Memorial No.1 (9)
10. Zoheir EL OUARRAQE (FRA) – Ziolkowski No.3 (10)
11. Asadulla LACHINOV (BLR) – World No.7 (11)
12. Georgi VANGELOV (BUL) – Ziolkowski No.3 (12)
13. Anthony RAMOS (USA) – Paris Grand Prix No.1 (13)
14. Amit KUMAR (IND) – World No.13 (14)
15. Makhir AMIRSLANOV (AZE) – GGP Final No.3 (18)
16. Adama DIATTA (SEN) – All-African Games No.1 (16)
17. Sezer AKGUL (TUR) – European Games No.3 (15)
18. Otari GOGAVA (GEO) – GGP Final No.3 (not ranked)
19. John PINEDA (CAN) – Paris GP No.3 (17)
20. KIM Sung-Gwon (KOR) – Spanish GP No.1 (19)

 

61 კგ

1. Haji ALIEV (AZE) – World No.1 (1)
2. BATBOLD Nomin (MGL) – World No.2 (2)
3. Vladimir DUBOV (BUL) – World No.3 (4)
4. Aleksander BOGOMOEV (RUS) – European Games No.1 (7)
5. Vasyl SHUPTAR (UKR) – World No.3 (3)
6. Masakazu KAMOI (JPN) – World No.5 (5)
7. Bajrang BAJRANG (IND) – World No.5 (6)
8. Beka LOMTADZE (GEO) – European Games No.2 (7)
9. Volodya FRANGULYAN (ARM) – Medved Prizes No.1 (9)
10. Behnam EHSANPOOR (IRI) – Asia No.2 (10)
11. Muenir Recep AKTAS (TUR) – Yasar Dogu No.2 (11)
12. Daulet NIYAZBEKOV (KAZ) – GGP Final No.3 (13)
13. Dyamal OTARSULTANOV (RUS) – Yasar Dogu No.1 (14)
14. Bekhan GOIGEREEV (RUS) – Medved Prizes No.2 (14)
15. Iman SADEGHIKOUKANDEH (IRI) – GGP Final No.2 (17)
16. Murshid MUTALIMOV (RUS) – Ali Aliev No.3 (16)
17. Reece HUMPHREY (USA) – Schultz Memorial No.2 (15)
18. YANG Jae-Hoon (KOR) – World No.10 (18)
19. Radolsav VELIKOV (BUL) – European Games No.5 (19)
20. Krzysztof BIENKOWSKI (POL) – Paris GP No.2 (20)

 

65 კგ

1. Frank CHAMIZO (ITA) – World No.1 (1)
2. Ikhtiyor NAVRUZOV (UZB) – World No.2 (2)
3. Sayed Ahmad MOHAMMADI (IRI) – World No.3 (3)
4. Togrul ASGAROV (AZE) – European Games No.1 (5)
5. Soslan RAMONOV (RUS) – World No.3 (4)
6. GANZORIG Mandakhnaran (MGL) – World No.5 (6)
7. Ilyas BEKBULATOV (RUS) – Yarygin GP No.1 (7)
8. Magomed KURBANALIEV (RUS) – GGP Final (13)
9. George BUCUR (ROU) – Ziolkowski No.2 (8)
10. Brent METCALF (USA) – Pan Am Games No.1 (9)
11. Avtandil KENTCHADZE (GEO) – World No.9 (10)
12. Magomedmurad GADZHIEV (POL) – Yasar Dogu No.1 (12)
13. Borislav NOVACHKOV (BUL) – Dan Kolov No.1 (11)
14. Masoud ESMAILPOUR (IRI) – Asia No.1 (15)
15. Logan STIEBER (USA) – GGP Final No.2 (nr)
16. YEERLANBIEKE Katal (CHN) – Spanish GP No.3 (16)
17. Mustafa KAYA (TUR) – European Games No.3 (17)
18. Joshgun AZIMOV (AZE) – Ali Aliev No.1 (nr)
19. Alibeggadzhi EMEEV (RUS) – Ali Aliev No.2 (nr)
20. James KENNEDY (USA) – Intercontinental Cup, No.2 (nr)

 

70 კგ

1. Magomedrasul GAZIMAGOMEDOV (RUS) – World No.1 (1)
2. Hassan YAZDANI CHARATI (IRI) – World No.2 (2)
3. Yakup GOR (TUR) – World No.3 (3)
4. James GREEN (USA) – World No.3 (4)
5. Azamat NURIKOV (BLR) – Medved Prizes No.1 (5)
6. Bekzod ABDURAKHMANOV (UZB) – GGP Final No.1 (8)
7. Israil KASUMOV (RUS) – Kunaev International No.1 (7)
8. Miroslav KIROV (BUL) – Dan Kolov No.1 (6)
9. David TLASHADZE (GEO) – World No.7 (10)
10. Ruslan DIBIRGADZHIYEV (AZE) – European Games No.3 (8)
11. Magomedkhabib KADIMAGOMEDOV (RUS) – Ali Aliev No.1 (11)
12. Khalil AMINOV (RUS) – Intercontinental Cup No.1 (nr)
13. Evgeni ZHERBAEV (RUS) – Dmitri Korkin No.1 (nr)
14. Nurlan BEKZHANOV (KAZ) – World No.8 (17)
15. Georgi ZLATOV (BUL) – Dan Kolov No.3 (13)
16. Elaman DOGDURBEK UULU (KGZ) – Asia No.2 (14)
17. Ayad IBRAHIM (EGY) – African Games No.1 (nr)
18. Takafumi KOJIMA (JPN) – Asia No.3 (15)
19. Rasul DZUKAEV (RUS) – Yarygin GP No.1 (16)
20. LING Haiwei (CHN) – Ziolkowski No.5 (18)

 

74 კგ

1. Jordan BURROUGHS (USA) – World No.1 (1)
2. Aniuar GEDUEV (RUS) – World No.3 (2)
3. PUREVJAV Unurbat (MGL) – World No.2 (3)
4. Narasingh YADAV (IND) – World No.3 (4)
5. Alireza GHASEMI (IRI) – Ziolkowski No.1 (5)
6. Zelimkhan KHADJIEV (FRA) – World No.5 (6)
7. Livan LOPEZ AZCUY (CUB) – Pan Am Games No.3 (7)
8. Jumber KVELASHVILI (GEO) – European Games No.3 (8)
9. Khetik TSABOLOV (RUS) – GGP Final No.3 (14)
10. Soner DEMIRTAS (TUR) – European Games No.2 (11)
11. Rashid KURBANOV (UZB) – Asia No.3 (9)
12. Ali SHABANOV (BLR) – Medved Prizes No.3 (10)
13. Yabrail HASANOV (AZE) – GGP Final No.1 (20)
14. Akhmed GADZHIMAGOMEDOV (RUS) – Ali Aliev No.1 (nr)
15. Georg HARTH (GER) – World Military Games No.2 (nr)
16. Krystian BRZOZOWSKI (POL) – Granma Cup No.1 (12)
17. Denis TSARGUSH (RUS) – Yasar Dogu No.1 (13)
18. Innokenti INNOKENTYEV (KGZ) – Kunaev Int’l No.1 (nr)
19. Galimzhan USSERBAEV (KAZ) – World Military Games No.3 (nr)
20. Zhiger ZAKIROV (KAZ) – Ali Aliev No.3 (nr)

 

86 კგ

1. Abdulrashid SADULAEV (RUS) – World No.1 (1)
2. Selim YASAR (TUR) – World No.2 (2)
3. Sandro AMINASHVILI (GEO) – World No.3 (4)
4. Alireza KARIMIMACHIANI (IRI) – World No.3 (3)
5. Magomedhadshi KHATIEV (AZE) – World No.5 (5)
6. Mikhail GANEV (BUL) – World No.5 (6)
7. Ibragim ALDATOV (UKR) – World No.7 (7)
8. Pedro CEBALLOS FUENTES (VEN) – World No.10 (8)
9. Reineris SALAS PEREZ (CUB) – Pan Am Games No.1 (9)
10. Dauren KURUGLIEV (RUS) – Kunaev Int’l No.1 (11)
11. Shamil KUDIYAMAGOMEDOV (RUS) – Ali Aliev No.1 (10)
12. ORGODOL Uitumen (MGL) – Yarygin GP No.2 (12)
13. Aleksander GOSTIEV (AZE) – GGP Final No.1 (nr)
14. Piotr IANULOV (MDA) – European Games No.2 (13)
15. Radoslaw MARCINKIEWICZ (POL) – European Games No.3 (15)
16. Nurmagomed GADZHIEV (AZE) – GGP Final No.2 (nr)
17. Ehsan LASHGARI (IRI) – GGP Final No.3 (nr)
18. Atsushi MATSUMOTO (JPN) – Asia No.2 (14)
19. Ed RUTH (USA) – Farrell Memorial No.1 (nr)
20. William HARTH (GER) – Dan Kolov No.1 (18)

 

97 კგ

1. Kyle SNYDER (USA) – World No.1 (1)
2. Abdusalam GADISOV (RUS) – World No.2 (2)
3. Khetag GAZUMOV (AZE) – World No.3 (3)
4. Elizbar ODIKADZE (GEO) – GGP Final No.1 (6)
5. Pavlo OLIYNIK (UKR) – World No.3 (4)
6. Sharif SHARIFOV (AZE) – GGP Final No.2 (7)
7. Abbas TAHAN (IRI) – World No.5 (6)
8. Valeri ANDRIITSEV (UKR) – European Games No.3 (8)
9. Radoslaw BARAN (POL) – Ali Aliev No.1 (9)
10. Magomed MUSAEV (KGZ) – Asia No.2 (10)
11. Khadshimourad GATSALOV (RUS) – World Military Games No.1 (nr)
12. Ibragim BOLUKBASI (TUR) – Yasar Dogu No.3 (11)
13. KIM Jae-Gang (KOR) – Asia No.3 (12)
14. Jose DIAZ ROBERTTI (VEN) – Pan Am Games No.3 (13)
15. DORJKHAND Khuderbulga (MGL) – World Military Games No.2 (nr)
16. Nicolae CEBAN (MDA) – Olympia No.1 (14)
17. Mohamedhossein MOHAMMADIAN (IRI) – Asia No.1 (15)
18. Akhmed BATAEV (RUS) – Intercontinental Cup No.1 (nr)
19. Stefan KEHRER (GER) – Ion Corneanu No.1 (17)
20. Arslanbek ALBOROV (AZE) – GGP Final No.3 (nr)

 

125 კგ

1. Taha AKGUL (TUR) – World No.1 (1)
2. Jamalladin MAGOMEDOV (AZE) – World No.2 (2)
3. Geno PETRIASHVILI (GEO) – World No.3 (3)
4. Beylal MAKHOV (RUS) – World No.3 (4)
5. Levan BERIANIDZE (ARM) – World No.5 (5)
6. JARGALSAIKHAN Chuluunbat (MGL) – World No.5 (6)
7. Parviz HADI (IRI) – Takhti Cup No.1 (7)
8. Aleksey SHEMAROV (BLR) – European Games No.2 (8)
9. Aiaal LAZAREV (KGZ) – Asia No.1 (9)
10. Muradin KUSHKHOV (RUS) – Ramzan Kadyrov No.1 (11)
11. Komeil GHASEMI (IRI) – Asia No.2 (10)
12. David MODZMANASHVILI (GEO) – Medved Prizes No.1 (12)
13. Alen ZASEEV (UKR) – Medved Prizes No.2 (13)
14. Zachery REY (USA) – Pan Am Games No.1 (17)
15. Daulet SHABANBAY (KAZ) – Yasar Dogu No.3 (14)
16. DENG Zhiwei (CHN) – GGP Final No.3 (19)
17. Nick MATUHIN (GER) – Ziolokowski No.3 (18)
18. Soslan GAGLOEV (SVK) – Dan Kolov No.1 (16)
19. Aleksander KHOTSIANIVSKI (UKR) – Paris GP No.1 (20)
20. Ibragim SAIDOV (BLR) – Intercontinental Cup No.3 (nr)

 

 

მსოფლიო რეიტინგი UWW ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა - https://unitedworldwrestling.org/article/aleksanyan-goes-wire-to-wire-atop-2015-greco-roman-rankings

 

59 კგ

1. Ismael BORRERO MOLINA (CUB) – World No.1 (1)
2. Rovshan BAYRAMOV (AZE) – World No.2 (2)
3. Almat KEBISPAYEV (KAZ) – GGP Final No.1 (4)
4. YUN Won-Chol (PRK) – World No.3 (3)
5. Elmurat TASMURADOV (UZB) – GGP Final No.2 (8)
6. Soslan DAUROV (BLR) – European Games No.2 (5)
7. Arsen ERALIEV (KGZ) – Asia No.3 (6)
8. Ivo ANGELOV (BUL) – Nikola Petrov No.1 (7)
9. Stepan MARYANYAN (RUS) – European Games No.1 (10)
10. Stig Andre BERGE (NOR) – Hungarian GP No.3 (11)
11. KIM Seung-Hak (KOR) – Spanish Grand Prix No.3 (9)
12. Elman MUKHTAROV (AZE) – European Games No.3 (12)
13. Tarik BELMADANI (FRA) – European Games No.3 (13)
14. Roman AMOYAN (ARM) – European Games No.5 (14)
15. Victor CIOBANU (MDA) – European U23 No.1 (15)
16. Andres MONTANO (ECU) – Pan Am Games No.1 (16)
17. Ali SOTO MACIAS (MEX) – Pan Am Games No.2 (17)
18. Shinobu OTA (JPN) – Hungarian GP No.1 (18)
19. Spenser MANGO (USA) – Pan Am Games No.3 (19)
20. Haitham FAHMY (EGY) – Africa No.1 (20)

 

66 კგ

1. Frank STAEBLER (GER) – World No.1 (1)
2. RYU Han-Soo (KOR) – World No.2 (2)
3. Davor STEFANEK (SRB) – World No.3 (3)
4. Artem SURKOV (RUS) – World No.3 (4)
5. Migran ARUTUNYAN (ARM) – European Games No.2 (5)
6. Tarek Aziz BENAISSA (ALG) – All-African Games No.1 (6)
7. Tamas LORINCZ (HUN) – Pytlasinski Cup No.1 (7)
8. Dominik ETLINGER (CRO) – European Games No.3 (8)
9. Hasan ALIYEV (AZE) – European Games No.3 (12)
10. Shmagi BOLKVADZE (GEO) – Vehbi Emre No.3 (9)
11. Istvan LEVAI (SVK) – European Games No.3 (11)
12. Mateusz BERNATEK (POL) – Pytlasinski Cup No.3 (10)
13. Mehdi ZEIDVAND (IRI) – GGP Final No.1 (not ranked)
14. Mohammadali GERAEI (IRI) – Asia No.2 (nr)
15. Demeu ZHADRAYEV (KAZ) – Asia No.3 (13)
16. Bryce SADDORIS (USA) – Pan Am Games No.2 (14)
17. Denys DEMYANKOV (UKR) – Takhti Cup No.1 (15)
18. Kamran MAMMADOV (AZE) – GGP Final No.2 (nr)
19. Daniel CATARAGA (MDA) – European U23 No.1 (16)
20. Wuileixis RIVAS ESPINOZA (VEN) – Pan Am Games No.1 (17)

 

71 კგ

1. Rasul CHUNAYEV (AZE) – World No.1 (1)
2. Armen VARDANYAN (UKR) – World No.2 (2)
3. Adam KURAK (RUS) – World No.3 (3)
4. Zackarias TALLROTH (SWE) – World No.3 (4)
5. Mathias MAASCH (GER) – Pytlasinski No.2 (5)
6. Timur BERDIEV (BLR) – World No.5 (6)
7. Justin LESTER (USA) – World No.8 (7)
8. Balint KORPASI (HUN) – European Games No.2 (9)
9. Afshin BYABANGARD (IRI) – Nikola Petrov No.1 (10)
10. Ramin TAHERISARTANG (IRI) – Asia No.1 (13)
11. Yunus OZEL (TUR) – Vehbi Emre No.2 (8)
12. Darkhan BAYAKMETOV (KAZ) – Kazakhstan Cup No.2 (11)
13. Kairat TUGOLBAEV (KGZ) – World No.7 (12)
14. ZHANG Ridong (CHN) – Asia No.3 (17)
15. Danijel JANECIC (CRO) – Hungarian GP No.1 (15)
16. Varsham BORANYAN (ARM) – Spanish GP No.1 (16)
17. Petter KARLSEN (NOR) – Spanish GP No.2 (18)
18. Akram BOUDJEMLINE (ALG) – All-African Games No.3 (20)
19. Svilen KOSTADINOV (BUL) – European Games No.5 (19)
20. Ruslan TSAREV (KGZ) – Asia No.2 (nr)

 

75 კგ

1. Roman VLASOV (RUS) – World No.1 (1)
2. Doszhan KARTIKOV (KAZ) – World No.3 (4)
3. KIM Hyeon-Woo (KOR) – GGP Final No.1 (7)
4. Mark MADSEN (DEN) – World No.2 (2)
5. Andrew BISEK (USA) – World No.3 (3)
6. Elvin MURSALIYEV (AZE) – European Games No.1 (5)
7. Saeid Mourad ABDVALI (IRI) – World No.5 (6)
8. Arsen JULFALAKYAN (ARM) – Nikola Petrov No.1 (8)
9. Peter BACSI (HUN) – Hungarian GP No.1 (9)
10. Viktor NEMES (SRB) – European Games No.2 (12)
11. Chingiz LABAZANOV (RUS) – European Games No.3 (17)
12. Atabek AZISBEKOV (KGZ) – Asia No.2 (10)
13. Payam BOUYERI PAYANI (IRI) – Asia No.3 (17)
14. Bozo STARCEVIC (CRO) – Pytlasinski No.2 (11)
15. Dmitri PYSHKOV (UKR) – European Games No.3 (16)
16. Zurabi DATUNASHVILI (GEO) – Vehbi Emre No.3 (14)
17. Ilie COJOCARI (ROU) – Hungarian GP No.2 (15)
18. Juan Angel ESCOBAR (MEX) – Pan Am Games No.3 (18)
19. Igor BESLEAGA (MDA) – Ion Corneanu No.3 (19)
20. Pascal EISELE (GER) – European Games No.5 (20)

 

80 კგ

1. Selcuk CEBI (TUR) – World No.1 (1)
2. Lasha GOBADZE (GEO) – GGP Final No.1 (3)
3. Viktor SASUNOVSKI (BLR) – World No.2 (2)
4. Yousef GHADERIAN (IRI) – World No.3 (4)
5. Evgeni SALEEV (RUS) – European Games No.1 (7)
6. Rafik HUSEYNOV (AZE) – GGP Final No.2 (2)
7. Ashkat DILMUKHAMEDOV (KAZ) – Vehbi Emre No.3 (5)
8. Samat SHIRDAKOV (KGZ) – World No.5 (6)
9. Laszlo SZABO (HUN) – Hungarian GP No.2 (9)
10. Aleksander SHYSHMAN (UKR) – Zagreb Open No.3 (10)
11. Daniel ALEKSANDROV (BUL) – European Games No.3 (11)
12. AISHAN Aishan (CHN) – Pytlasinski No.3 (15)
13. Florian NEUMAIER (GER) – Ion Corneanu No.2 (13)
14. Eduard SARGSYAN (ARM) – Spanish GP No.1 (13)
15. Petar BALO (SRB) – Ion Corneanu No.3 (14)
16. Dogan GOKTAS (TUR) – Spanish GP No.3 (17)
17. Aslan ATEM (TUR) – Vehbi Emre No.1 (16)
18. KIM Jin-Hyeok (KOR) – World Military Games No.1 (nr)
19. Ruslan ISAKOV (RUS) – Vantaa Painicup No.1 (nr)
20. Arkadiusz KULYNYCZ (POL) – Vantaa Painicup No.2 (nr)

 

85 კგ

1. Zhan BELENYUK (UKR) – World No.1 (1)
2. Hasan Saman TAHMASEBI (AZE) – World No.3 (4)
3. David CHAKVETADZE (RUS) – European Games No.1 (7)
4. Rustam ASSAKALOV (UZB) – World No.2 (2)
5. Habibollah AKHLAGHI (IRI) – World No.3 (3)
6. Viktor LORINCZ (HUN) – Pytlasinski No.2 (5)
7. Rami HIETANIEMI (FIN) – World No.5 (6)
8. Damian JANIKOWSKI (POL) – World Military Games No.2 (8)
9. Ramsin AZIZSIR (GER) – European Games No.3 (9)
10. Islam ABBASOV (AZE) – GGP Final No.3 (13)
11. Mojtaba KARIMFAR (IRI) – GGP Final No.3 (nr)
12. Metehan BASAR (TUR) – European Games No.3 (10)
13. Nursultan TURSYNOV (KAZ) – Asia No.2 (12)
14. Alexej MISHIN (RUS) – Pytlasinski No.1 (15)
15. Maksim MANUKYAN (ARM) – Nikola Petrov No.2 (14)
16. Nenad ZUGAJ (CRO) – European Games No.5 (11)
17. Melonin NOUMONVI (FRA) – European Games No.3 (17)
18. Denis KUDLA (GER) – Pytlasinski No.3 (18)
19. Tobias KVARNMARK (SWE) – Vantaa Painicup No.1 (nr)
20. Jonathan ANDERSON (USA) – Farrell Memorial No.1 (nr)

 

98 კგ

1. Artur ALEKSANYAN (ARM) – World No.1 (1)
2. Ghasem REZAEI (IRI) – World No.2 (2)
3. Islam MAGOMEDOV (RUS) – World No.3 (3)
4. Dimitri TIMCHENKO (UKR) – World No.3 (4)
5. Alin ALEXUC-CIURARIU (ROU) – Hungarian GP No.3 (5)
6. XIAO Di (CHN) – Asia No.2 (7)
7. Elis GURI (BUL) – World No.5 (6)
8. Cenk ILDEM (TUR) – European Games No.3 (8)
9. Marthin Hamlet NIELSEN (NOR) – Spanish GP No.2 (9)
10. Peter OEHLER (GER) – Pytlasinski No.2 (10)
11. Villius LAURINAITIS (LTU) – World Military Games No.2 (11)
12. Daigoro TIMONCINI (ITA) – Hungarian GP No.2 (12)
13. Balasz KISS (HUN) – Hungarian GP No.1 (13)
14. Nikita MELNIKOV (RUS) – World Military Games No.1 (nr)
15. Yasmany LUGO CABRERA (CUB) – Pan Am Games No.1 (14)
16. Kevin CASTILLO (HON) – Pan Am Games No.2 (15)
17. Shalva GADABADZE (AZE) – GGP Final No.1 (nr)
18. Orkhan NURIEV (AZE) – Paris GP No.3 (18)
19. Josef RAU (USA) – Farrell Memorial No.1 (nr)
20. Caylor WILLIAMS (USA) – Farrell Memorial No.2 (16)

 

130 კგ

1. Riza KAYAALP (TUR) – World No.1 (1)
2. Mijain LOPEZ NUNEZ (CUB) – World No.2 (2)
3. Beylal MAKHOV (RUS) – World No.3 (3)
4. Sabah SHARIATI (AZE) – European Games No.2 (5)
5. Heiki NABI (EST) – European Games No.3 (7)
6. Aleksander CHERNETSKI (UKR) – World No.3 (4)
7. Robert SMITH (USA) – Pan Am Games No.3 (6)
8. Balint LAM (HUN) – Hungarian GP No.2 (9)
9. Mahdi ALIYARI FEYZABADI (IRI) – Asia No.1 (10)
10. Murat RAMONOV (KGZ) – Vehbi Emre No.3 (8)
11. MENG Qiang (CHN) – Pytlasinski No.1 (13)
12. Nurmakhan TINALIEV (KAZ) – Asia No.1 (12)
13. Iosif CHUGOSHVILI (BLR) – European Games No.3 (16)
14. Eduard POPP (GER) – Ion Corneanu No.3 (11)
15. Sergey SEMENOV (RUS) – European U23 No.1 (15)
16. Behnam MEHDIZADEH (IRI) – GGP Final No.3 (nr)
17. KIM Yong-Min (KOR) – Spanish GP No.2 (17)
18. Christian JOHN (GER) – Pytlasinski No.2 (18)
19. Lukasz BANAK (POL) – World Military Games No.3 (nr)
20. Bashir Asgari BABAJANZADEH (IRI) – Asia No.3 (nr)