კალენდარი
January 2017
09-01 | საქართველოს ჩემპიონატი | ამბროლაური, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | 23 წლამდელები | FS |
19-01 | ლეონიდ დუნაის სახ. ტურნირი | ხარკოვი, უკრაინა | საერთაშორისო | ჭაბუკები | FS |
19-01 | Takhti Cup | მაშადი, ირანი | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS |
21-01 | Ivan Poddubny | მოსკოვი, რუსეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR |
28-01 | საქართველოს პირველობა | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | 23 წლამდელები | GR |
28-01 | Paris Tournament | პარიზი, საფრანგეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
February 2017
03-02 | საქართველოს პირველობა | ყვარელი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | ახალგაზრდები | FS |
13-02 | საქართველოს ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | დიდები | GR |
16-02 | დათუნია | მინსკი, ბელარუსი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | FS |
16-02 | World Cup | კერმანშახი, ირანი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
17-02 | ოთარ არჩვაძე | საგარეჯო, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
25-02 | V. Freidenfelds Cup | რიგა, ლატვია | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | FS |
March 2017
02-03 | საქართველოს პირველობა | თერჯოლა, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | ახალგაზრდები | GR |
03-03 | Vehbi Emre & Hamit Kaplan | სტამბული, თურქეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR |
03-03 | ხვიჩა ცინცაბაძე და ზურაბ ბიბინეიშვილი | ჩოხატაური, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
03-03 | XXI Outstanding Ukrainian Wrestlers and Coaches Memorial | კიევი, უკრაინა | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS |
04-03 | Austrian Open | გიოტცისი, ავსტრია | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | GR |
05-03 | საქართველოს ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | დიდები | FS |
10-03 | Yasar Dogu | სტამბული, თურქეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS,FW |
17-03 | საქართველოს პირველობა | ქუთაისი, საქართვე | საქ. ჩემპიონატი | ახალგაზრდები,ჭაბუკები | FW |
17-03 | საქართველოს პირველობა | ქუთაისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | ჭაბუკები | FS |
18-03 | გურამ საღარაძე | ამბროლაური, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
19-03 | საქართველოს პირველობა | ქუთაისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | ჭაბუკები | GR |
24-03 | Polyák Imre Memorial | სომბათეი, უნგრეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR |
28-03 | ევროპის ჩემპიონატი | სომბათეი, უნგრეთი | ევროპის ჩემპიონატი | 23 წლამდელები | GR,FS,FW |
April 2017
08-04 | ც. ქოლგიანი | ბათუმი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
08-04 | Dan Kolov & Nikola Petrov | რუსე, ბულგარეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
13-04 | Azerbaijan Wrestling Federation Cup | ბაქო, აზერბაიჯანი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | GR,FS |
15-04 | არსენ მეკოკიშვილი | საგარეჯო, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
20-04 | Yadegar Imam Cup | თეირანი, ირანი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | FS |
22-04 | Jovenes Promesas | ელჩე, ესპანეთი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | FS |
23-04 | ნ. ბეკურაშვილი | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
23-04 | ი. წოწონავას ხსოვნის ტურნირი | ქუთაისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
28-04 | Mahmut Altay & Yasar Erken | იზმირი, თურქეთი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | FS,FW |
May 2017
02-05 | დამოუკიდებლობისთვის მებრძოლ ქართველ და ებრაელ გმირთა ტურნირი | ჩოხატაური, საქართველო | ოლიმპიური თამაშები | ჭაბუკები | FS |
02-05 | ევროპის ჩემპიონატი | ნოვი სადი, სერბეთი | ევროპის ჩემპიონატი | დიდები | GR,FS,FW |
06-05 | Mukhran Vakhtangadze | ბათუმი, საქართველო | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | GR |
12-05 | S. Rusu, Ioan W. Popovici and G. Berceanu, V. Iorga | ბუქარესტი, რუმინეთი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | FS,FW |
19-05 | Champions | ანტალია, თურქეთი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | FS |
20-05 | საერთაშორისო ტურნირი | ვანაძორი, სომხეთი | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
26-05 | დავით კვინიკაძე | ხაშური, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
27-05 | Nordhagen Classic | კალგარი, კანადა | საერთაშორისო | 23 წლამდელები | FS |
June 2017
03-06 | კობა კაკალაძე | ქობულეთი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
06-06 | თემო ყაზარაშვილი | რუსთავი, საქართველო | საერთაშორისო | ჭაბუკები | GR |
09-06 | ლ. ებანოიძე | ბაღდათი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
10-06 | თბილისის გრან-პრი | თბილისი, საქართველო | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS |
16-06 | საერთაშორისო ტურნირი | ლვოვი, უკრაინა | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
27-06 | ევროპის ჩემპიონატი | დორტმუნდი, გერმანია | ევროპის ჩემპიონატი | ახალგაზრდები | GR,FS,FW |
28-06 | ავთანდილ გურგენიძე | ბაღდათი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
July 2017
01-07 | Stepan Sargsyan Cup | ერევანი, სომხეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
06-07 | Ali Aliev | კასპიისკი, რუსეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
07-07 | Ziolkowski, Pytlasinski & Poland Open | ვარშავა, პოლონეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
14-07 | Golden Grand Prix | ბაქო, აზერბაიჯანი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
22-07 | Ion Cornianu & Ladislau Simon | ბუქარესტი, რუმინეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS |
25-07 | ევროპის ჩემპიონატი | სარაევო, ბოსნია და ჰერცოგოვინა | ევროპის ჩემპიონატი | ჭაბუკები | GR,FS,FW |
August 2017
01-08 | მსოფლიო ჩემპიონატი | ტამპერე, ფინეთი | მსოფლიო ჩემპიონატი | ახალგაზრდები | GR,FS |
21-08 | მსოფლიო ჩემპიონატი | პარიზი, საფრანგეთი | მსოფლიო ჩემპიონატი | დიდები | GR,FS |
September 2017
01-09 | გიორგი ხინჩეგაშვილი | გორი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
05-09 | შოთა ლომიძე | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
05-09 | მსოფლიო ჩემპიონატი | ათენი, საბერძნეთი | მსოფლიო ჩემპიონატი | ჭაბუკები | GR,FS,FW |
22-09 | ა. ხნაკონიანი | ნინოწმინდა, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
23-09 | Cup B. Turlykhanov | სემეი, ყაზახეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR |
27-09 | რაჭის ღია პირველობა | ამბროლაური, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | ჭაბუკები | FS |
28-09 | უკრაინის ღია რესპუბლიკური | უკრაინა, უკრაინა | რესპუბლიკური | ახალგაზრდები | FS |
29-09 | ვ. კვინიკაძე | ხაშური, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
October 2017
01-10 | ზაზა თურმანიძე | საჩხერე, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
01-10 | ზარიბეგ ბერიაშვილი | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
06-10 | Akhmat Kadyrov | გროზნო, რუსეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
10-10 | შოთა ქავთარაძე | თერჯოლა, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
10-10 | მსოფლიო ჩემპიონატი | პლოვდივი, ბულგარეთი | მსოფლიო ჩემპიონატი | ვეტერანები | GR,FS |
14-10 | რ. მელაშვილი | ბათუმი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
17-10 | დავით გობეჯიშვილი | ონი, საქართველო | რესპუბლიკური | ახალგაზრდები | FS |
20-10 | ვ. ბლაგიძე და მ. კვირკველია | ოზურგეთი, საქართველო | რესპუბლიკური | 23 წლამდელები | GR |
21-10 | კობა კუპატაძე | საგარეჯო, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
November 2017
04-11 | შ. მაისურაძე და გ. სხირტლაძე | ონი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
11-11 | გ. გოგიჩაიშვილი | ბათუმი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
11-11 | ლერი ხაელოვი XI | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
24-11 | ზ. შეყილაძე და მ. დოხტურიშვილი | ქუთაისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
24-11 | Kunayev D.A. | ტარაზი, ყაზახეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
December 2017
05-12 | ი. ზურაბიანის ტურნირი | ოზურგეთი, საქართველო | რესპუბლიკური | ახალგაზრდები | GR |
16-12 | გიგზა ბუზარიაშვილი | საგარეჯო, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
23-12 | საქართველოს ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | 23 წლამდელები | FS |
January 2016
08-01 | ტურნირი + ს.ს. შეკრება | მინსკი, ბელარუსი | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | GR |
09-01 | საქართველოს ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | დიდები | GR,FS |
15-01 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | 23 წლამდელები | FS |
16-01 | ს.ს შეკრება. ფიზ. მომზადება | ბაკურიანი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | FS |
17-01 | ს.ს. შეკრება | დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
17-01 | მუშვიგ ისაევი | ბაქო, აზერბაიჯანი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | FS |
21-01 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
22-01 | საერთაშორისო ტურნირი | ხარკოვი, უკრაინა | საერთაშორისო | ჭაბუკები | FS |
27-01 | საერთაშორისო ტურნირი | თეირანი, ირანი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | FS |
28-01 | ს.ს. შეკრება | ბაკურიანი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | GR |
28-01 | საერთაშორისო ტურნირი | პარიზი, საფრანგეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
29-01 | Vehbi Emre & Hamit Kaplan | სტამბული, თურქეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR |
February 2016
05-02 | გურიჩევი | მოსკოვი, რუსეთი | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
05-02 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | FS |
05-02 | ს.ს. შეკრება | მინსკი, ბელორუსია | ს.ს. შეკრება | დიდები,23 წლამდელები | FS,FW |
07-02 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი ან დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | 23 წლამდელები | GR |
07-02 | ს.ს. შეკრება | დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
07-02 | საქართველოს ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | ახალგაზრდები | FS |
10-02 | ს.ს. შეკრება | ბაკურიანი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
12-02 | ს.ს. შეკრება | თბილისი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | 23 წლამდელები | FS |
12-02 | მ. გიორგაძე | თერჯოლა, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
12-02 | ო. არჩუაძის ხსოვნის ტურნირი | საგარეჯო, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
13-02 | XXth Outstanding Ukrainian Wrestlers and Coaches Memorial | კიევი, უკრაინა | საერთაშორისო | დიდები | GR |
17-02 | საერთაშორისო ტურნირი | მინსკი, ბელარუსი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | FS |
18-02 | Medved | მინსკი, ბელორუსია | საერთაშორისო | დიდები,23 წლამდელები | FS,FW |
22-02 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | FW |
24-02 | ს.ს. შეკრება | მინსკი, ბელარუსი | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
25-02 | Petko Sirakov & Ivan Iliev | სოფია, ბულგარეთ | საერთაშორისო | 23 წლამდელები | GR |
25-02 | Petko Sirakov & Ivan Iliev | სოფია, ბულგარეთი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები,23 წლამდელები | FS |
25-02 | ს.ს. შეკრება | დუშეთი-ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | FS |
27-02 | ვ. მაისურაძე | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
27-02 | 6th Austrian Open | გოტზისი, ავსტრია | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | GR |
March 2016
03-03 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი ან დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | 23 წლამდელები | GR |
03-03 | Yadegar Imam Cup | თეირანი, ირანი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | GR,FS |
05-03 | ს.ს. შეკრება | ბაკურიანი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | FS |
07-03 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | 23 წლამდელები | FS |
08-03 | ევროპის ჩემპიონატი | რიგა, ლატვია | ევროპის ჩემპიონატი | დიდები | GR,FS,FW |
10-03 | გოდერძი ჯოხაძე | მარტყოფი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
11-03 | ხვიჩა ცინცაბაძე და ზურაბ ბიბინეიშვილი | ჩოხატაური, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
14-03 | ამირან მაისურაძის ხსოვნის ტურნირი | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
15-03 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი ან დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | 23 წლამდელები | GR |
15-03 | ს.ს. შეკრება | დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
16-03 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | FS |
24-03 | საქართველოს ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | ჭაბუკები | FS |
26-03 | საქართველოს ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | ჭაბუკები | GR |
26-03 | საქართველოს ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | ჭაბუკები | FW |
26-03 | V. Freidenfelds Cup | რიგა, ლატვია | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | GR,FS |
29-03 | თ. გველუკაშვილი | მარტყოფი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
29-03 | ევროპის ჩემპიონატი | რუსე, ბულგარეთი | ევროპის ჩემპიონატი | 23 წლამდელები | GR,FS |
30-03 | ს.ს. შეკრება | ბათუმი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
April 2016
01-04 | ღია რესპუბლიკური | მარნეული, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
01-04 | საერთაშორისო | ესტონეთი, ესტონეთი | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
01-04 | ს.ს. შეკრება | დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
03-04 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | GR |
03-04 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნითს, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | FS |
03-04 | ს.ს შეკრება | დუშეთი-ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | FS |
08-04 | ც.ქოლგიანის ტურნირი | ბათუმი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
14-04 | ღია რესპუბლიკური | როსტოვი, რუსეთი | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
14-04 | Azerbaijan Wrestling Federation Cup | ბაქო, აზერბაიჯანი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები,ჭაბუკები | FS |
15-04 | არსენ მეკოკიშვილის ხსოვნის ტურნირი | საგარეჯო, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
15-04 | I სალიცენზიო ტურნირი ევროპის ქვეყნები | ზრენიანი, სერბეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS,FW |
20-04 | საერთაშორისო ტურნირი | ვანაძორი, სომხეთი | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
22-04 | S. Rusu, Ioan W. Popovici and G. Berceanu, V. Iorga | ბუქარესტი, რუსეთი ან აზერბაიჯანი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | GR |
22-04 | ს.ს. შეკრება | ბაკურიანი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | GR |
22-04 | S. Rusu, Ioan W. Popovici and G. Berceanu, V. Iorga | ბუქარესტი, რუმინეთი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები,ჭაბუკები | FS,FW |
22-04 | მსოფლიოს I სალიცენზო ტურნირი | ულანბატორი, მონღოლეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS,FW |
23-04 | ი. წოწონავას ხსოვნის ტურნირი | ქუთაისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
23-04 | ნ. ბეკურაშვილის IX მემორიალური ტურნირი | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
26-04 | Azerbaijan Wrestling Federation Cup | ბაქო, აზერბაიჯანი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები,ჭაბუკები | GR,FS |
28-04 | ვ. ჩოჩიშვილი და ნ. ხვედელიძე | ხაშური, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
29-04 | Mukhran Vakhtangadze | ბათუმი, საქართველო | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | GR |
30-04 | Jovenes Promesas | ლოს ალკაზარესი, ესპანეთი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | GR |
May 2016
01-05 | ს.ს. შეკრება | ბაკურიანი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | FS |
03-05 | დამოუკიდებლობისთვის მებრძოლ ქართველ და ებრაელ გმირთა ტურნირი | ჩოხატაური, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
03-05 | ს.ს. შეკრება | თბილისი-ბორჯომი-დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | FS |
05-05 | ს.ს. შეკრება | დუშეთი-ბათუმი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
06-05 | რაჭის ღია პირველობა | ამბროლაური, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
06-05 | მსოფლიოს II სალიცენზიო ტურნირი | სტამბული, თურქეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS,FW |
07-05 | საერთაშორისო ტურნირი | ბაქო, აზერბაიჯანი | რესპუბლიკური | ახალგაზრდები | GR |
12-05 | აღდგენითი შეკრება | ბათუმი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
13-05 | Croatia Open | ზაგრები, ხორვატია | საერთაშორისო | ჭაბუკები | GR |
13-05 | ჩემპიონები | ბათუმი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
14-05 | გუნდური საერთაშორისო | მინსკი, ბელარუსი | რესპუბლიკური | ახალგაზრდები | GR |
14-05 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | FS |
18-05 | ს.ს. შეკრება | დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | GR |
20-05 | დავით ბედინაძე | ბათუმი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
20-05 | Champions | ანკარა, თურქეთი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | FS |
21-05 | Ali Aliev | მახაჩყალა, რუსეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
25-05 | ს.ს. შეკრება | ბაკურიანი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
25-05 | ს.ს. შეკრება | ბათუმი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | FS |
26-05 | ღია რესპუბლიკური | ბაქო, აზერბაიჯანი | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
27-05 | ა. ხნაკონიანი | ნინოწმინდა, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
29-05 | Mahmut Atalay & Yasar Erkan | იზმირი, თურქეთი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | GR,FS,FW |
31-05 | ლევან ებანოიძის ტურნირი | ბაღდათი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
June 2016
01-06 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
01-06 | რ. აბრამიშვილი | ჭიათურა, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
03-06 | კობა კაკალაძის სახელობის ტურნირი | ქობულეთი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
07-06 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | GR |
08-06 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი ან დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | FS |
10-06 | ერთიანობისთვის დაღუპულთა ხსოვნის ტურნირი | ხელვაჩაური, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
10-06 | ს.ს შეკრება. ფიზ. მომზადება | ბაკურიანი-წახკაძორი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | FS |
11-06 | მსოფლიო თასი | ლოს-ანჟელესი, აშშ | საერთაშორისო | დიდები | FS |
16-06 | ს.ს. შეკრება | დუშეთი-ბათუმი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
17-06 | Poland Open, Ziolkowski & Pytlasinski | ვარშავა, პოლონეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR |
19-06 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | FS,FW |
20-06 | ს.ს. შეკრება | დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
21-06 | ევროპის ჩემპიონატი | ბუქარესტი, რუმინეთი | ევროპის ჩემპიონატი | ახალგაზრდები | GR,FS |
24-06 | თეიმურაზ აფხაზავა | ქუთაისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
28-06 | ავთანდილ გურგენიძის ტურნირი | ბაღდათი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
30-06 | ს.ს. შეკრება | ბაკურიანი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | GR |
July 2016
01-07 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
01-07 | Grand Prix of Germany | დორტმუნდი, გერმანია | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS |
06-07 | ს.ს. შეკრება | გასვლითი შეკრება, დანიშვნით | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
06-07 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | FW |
07-07 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | FS |
09-07 | ს.ს. შეკრება | დუშეთი - ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | FS |
09-07 | Grand Prix of Spain | მადრიდი, ესპანეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
13-07 | ს.ს. შეკრება | რაჭა, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | FS |
19-07 | ევროპის ჩემპიონატი | სტოქჰოლმი, შვედეთი | ევროპის ჩემპიონატი | ჭაბუკები | GR,FS,FW |
19-07 | Stepan Sargsyan Cup | ვანაძორი, სომხეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
20-07 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | GR |
24-07 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
24-07 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი - დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | FS |
25-07 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | FW |
26-07 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
26-07 | ნახიჩევანის თასი | ნახიჩევანი, აზერბაიჯანი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | FS |
August 2016
01-08 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი ან დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | FS |
05-08 | ოლიმპიური თამაშები | რიო დე ჟანეირო, ბრაზილია | ოლიმპიური თამაშები | დიდები | GR,FS |
08-08 | თემო ყაზარაშვილი | რუსთავი, საქართველო | საერთაშორისო | ჭაბუკები | GR |
14-08 | ს.ს. შეკრება | დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
14-08 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | FW |
15-08 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | FS |
17-08 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | FS |
19-08 | დასკვნითი შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ახალგაზრდები | GR |
28-08 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
30-08 | მსოფლიო ჩემპიონატი | მაკონი, საფრანგეთი | მსოფლიო ჩემპიონატი | ახალგაზრდები | GR,FS |
September 2016
02-09 | ს.ს. შეკრება | დანიშვნით, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | FS,FW |
10-09 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ვეტერანები | GR,FS |
13-09 | მსოფლიო ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | მსოფლიო ჩემპიონატი | ჭაბუკები | GR,FS,FW |
23-09 | მსოფლიო ჩემპიონატი | სეინაიოკი, ფინეთი | მსოფლიო ჩემპიონატი | ვეტერანები | GR |
29-09 | Martyrs Cup | თეირანი, ირანი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | FS |
30-09 | გურამ საღარაძე | ამბროლაური, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
30-09 | Golden Grand Prix Final | ბაქო, აზერბაიჯანი | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS |
October 2016
01-10 | ზ. თურმანიძის ტურნირი | საჩხერე, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
07-10 | მსოფლიო ჩემპიონატი | ვარშავა, პოლონეთი | მსოფლიო ჩემპიონატი | ვეტერანები | FS |
07-10 | Ramzan Kadirov of Adlan Varaev | გროზნო, რუსეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
08-10 | ზ. ბერიაშვილის სახელობის ტურნირი | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
14-10 | რ. მელაშვილი | ბათუმი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
14-10 | Intercontinental Cup | ხასავიურტი, რუსეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
17-10 | დ. გობეჯიშვილის სახელობის ტურნირი | ონი, საქართველო | რესპუბლიკური | ახალგაზრდები | FS |
21-10 | მიხეილ სალაძე | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
21-10 | გზირიშვილის ხსოვნის ტურნირი | საგარეჯო, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
22-10 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი - თბილისი - დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | FS |
25-10 | ვ. ადეიშვილის ხსოვნის ტურნირი | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ახალგაზრდები | GR |
25-10 | ზ. შეყილაძის და მ. დოხტურიშვილი | ქუთაისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
29-10 | საერთაშორისო ტურნირი | ვლადიკავკაზი, რუსეთი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | FS |
November 2016
02-11 | Open Cup of European Nations, Alrosa Cup | მოსკოვი, რუსეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
04-11 | საქართველოს ჩემპიონატი | ბათუმი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | 23 წლამდელები | FS |
05-11 | M. Akif Pirim | რიზე, თურქეთი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | GR |
11-11 | გ. გოგიჩაიშვილი | ბათუმი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
12-11 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
13-11 | ვახტანგ ბლაგიძე | ოზურგეთი, საქართველო | რესპუბლიკური | 23 წლამდელები | GR |
19-11 | Mediterranean Championship | ტარაგონი, ესპანეთი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | FS |
21-11 | Buvaisar Saytiev | კრასნოიარსკი, რუსეთი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | FS |
24-11 | ლ. ქავთარაძე და შ. ბერძენიშვილი | თერჯოლა, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
25-11 | Kunayev D.A. | ტარაზი, ყაზახეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
26-11 | ლერი ხაბელოვი | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
27-11 | ა. მაისურაძე | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
December 2016
09-12 | საქართველოს ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | დიდები | FS |
14-12 | ს.ს. შეკრება | ბაკურიანი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
15-12 | საერთაშორისო | რიგა, ლატვია | რესპუბლიკური | ახალგაზრდები | GR |
16-12 | საქართველოს თასი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | 23 წლამდელები | GR |
16-12 | გიგლა ბუზარიაშვილი | საგარეჯო, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
20-12 | საქართველოს ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | ახალგაზრდები | GR |
21-12 | საერთაშორისო ტურნირი | რუსეთი, რუსეთი | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
24-12 | გამოჩენილ სპორტსმენთა სახელობის ტურნირი | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | FS |
April 2015
02-04 | ს.ს. შეკრება | ბათუმი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
03-04 | Vehbi Emre & Hamit Kaplan | სტამბული, თურქეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR |
16-04 | Azerbaijan Wrestling Federation Cup | ბაქო, აზერბაჯანი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები,ჭაბუკები | GR,FS |
20-04 | საქართველოს ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | დიდები | GR |
23-04 | ს.ს.შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
28-04 | საქართველოს ჩემპიონატი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | დიდები | FS |
29-04 | თ.გველუკაშვილი | მარტყოფი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
May 2015
01-05 | კ.ხვედელიძე | ხაშური, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
01-05 | მუხრან ვახტანგაძე | ბათუმი, საქართველო | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | GR |
06-05 | ს.ს.შეკრება | წახკაძორი, სომხეთი | ს.ს. შეკრება | დიდები | FS |
08-05 | Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial | ბელგრადი, სერბეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR |
09-05 | ი.სიორიძე | ოზურგეთი, საქართველო | რესპუბლიკური | ახალგაზრდები | GR |
14-05 | ს.ს. შეკრება | მინსკი, ბელორუსია | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
15-05 | ა.მაისურაძე ი.ბერიშვილი | ონი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
21-05 | Ali Aliyev tournament | მაჰაჩყალა, რუსეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
22-05 | Mithat Bayrak & Ismet Atli | ანტალია, თურქეთი | საერთაშორისო | ჭაბუკები | GR,FS |
30-05 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | FS |
June 2015
01-06 | კ.კაკალაძე | ქობულეთი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
01-06 | რ.აბრამიშვილი | ჭიათურა, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
01-06 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
12-06 | რ.რურუა | ჩხოროწყუ, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
13-06 | 1st European Games | ბაქო, აზერბაჯანი | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS |
22-06 | ს.ს. შეკრება | ურეკი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
23-06 | ევროპის ჩემპიონატი | სტამბული, თურქეთი | ევროპის ჩემპიონატი | ახალგაზრდები | GR,FS |
30-06 | ჩემპიონთა საერთაშორისო ტურნირი | თბილისი, საქართველო | საერთაშორისო | ჭაბუკები | GR |
July 2015
01-07 | ს.ს. შეკრება | წახკაძორი, სომხეთი | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
11-07 | Grand Prix of Spain | მადრიდი, ესპანეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS |
18-07 | Stepan Sargsyan Cup 2015 - სტეპან სარგისიანის თასი 2015 | Yerevan, Armenia | საერთაშორისო | დიდები | FS |
19-07 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | ჭაბუკები | GR |
24-07 | ყახაზეთის პრეზიდენტის თასი | ასტანა, ყახაზეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR |
24-07 | Poland Open, Ziolkowski & Pytlasinski | ვარშავა, პოლონეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS |
August 2015
02-08 | ს.ს. შეკრება | დუშეთი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
04-08 | ევროპის პირველობა | სუბოტიცა, სერბეთი | ევროპის ჩემპიონატი | ჭაბუკები | GR,FS |
11-08 | მსოფლიო პირველობა | რესიფი, ბრაზილია | მსოფლიო ჩემპიონატი | ახალგაზრდები | GR,FS |
20-08 | ს.ს. შეკრება | ბორჯომი, საქართველო | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
25-08 | მსოფლიო ჩემპიონატი | სარაევო, ბოსნია და ჰერცეგოვინა | მსოფლიო ჩემპიონატი | ჭაბუკები | GR,FS |
September 2015
01-09 | ს.ს. შეკრება | ლას ვეგასი, აშშ | ს.ს. შეკრება | დიდები | GR |
04-09 | კ.ჯოჯუა | სენაკი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
07-09 | მსოფლიო ჩემპიონატი | ლას ვეგასი, აშშ | მსოფლიო ჩემპიონატი | დიდები | GR,FS |
11-09 | ა.მურღულია | სენაკი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
18-09 | დ.ბედენიძე | ბათუმი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
October 2015
02-10 | შ.მორჩილაძე | სენაკი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
09-10 | Bolat Turlykhanov Memorial | Semey, Kazakhstan | საერთაშორისო | დიდები | GR |
10-10 | ევროპის ჩემპიონატი სმენადაქვეითებულთა შორის | თბილისი, საქართველო | ევროპის ჩემპიონატი | დიდები,ახალგაზრდები,ჭაბუკები | GR,FS |
13-10 | მსოფლიო ჩემპიონატი | ათენი, საბერძნეთი | მსოფლიო ჩემპიონატი | ვეტერანები | GR,FS |
16-10 | Intercontinental Cup | ხასავიურტი, რუსეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
22-10 | Ibrahim Moustafa | შარმ-ელ-შეიხი, ეგვიპტე | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS |
24-10 | ვ.ადეიშვილი | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ახალგაზრდები | GR |
29-10 | Martyrs Cup | თეირანი, ირანი | საერთაშორისო | ახალგაზრდები | GR,FS |
30-10 | მ.სალაძე | თბილისი, საქართველო | რესპუბლიკური | ჭაბუკები | GR |
November 2015
04-11 | Open Cup of European Nations | მოსკოვი, რუსეთი | საქართველოს თასი | დიდები | GR,FS |
08-11 | Alrosa Cup | მოსკოვი, რუსეთი | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS |
12-11 | Kunayev D.A. | ტარაზი, ყაზახეთი | საერთაშორისო | დიდები | FS |
13-11 | ვ.ბლაგიძე | ოზურგეთი, საქართველო | რესპუბლიკური | ახალგაზრდები | GR |
19-11 | Oleg Karavaev | მინსკი, ბელორუსია | საერთაშორისო | დიდები | GR |
27-11 | Golden Grand Prix | ბაქო, აზერბაჯანი | საერთაშორისო | დიდები | GR,FS |
December 2015
10-12 | საქართველოს თასი U-23 | ბათუმი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | 23 წლამდელები | GR,FS |
24-12 | საქართველოს თასი | თბილისი, საქართველო | საქ. ჩემპიონატი | ახალგაზრდები | GR |